Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Kurier rozwoził paczki ze złamanymi nogami. DPD zapowiada: wyciągniemy konsekwencję wobec szefa

778
Podziel się:

Zdjęcia kuriera z nogami w gipsie, który rozwozi paczki, zbulwersowało internautów. - Jakim cudem on pracuje? A jakim cudem w ogóle udaje mu się prowadzić auto? - pytali. Firma DPD skomentowała nam całą sytuację. I zapowiada wyciągnięcie konsekwencji.

Zdjęcia kuriera ze złamanymi nogami szybko obiegły polski internet
Zdjęcia kuriera ze złamanymi nogami szybko obiegły polski internet (Screenshot, Facebook)
bEDsdNRx

"A co, jak masz działalność jednoosobowa i podpisaną umowę z DPD na rozwożenie paczek, a masz złamane dwie nogi? Nic. Pracujesz, bo jak nie, to 10 tys. zł kary dziennie za niepodstawienie auta" - napisała internautka, dodając zdjęcia kuriera firmy ze Szczecinka, który pracuje mimo tego, że ma... obie złamane nogi. Internautka poprosiła również, by udostępniać fotografie.

Wpis zdobył sporą popularność w internecie, trafił też na grupy społecznościowe, które zrzeszają kurierów. Pracownicy branży nie kryli oburzenia. "Tak w ogóle, to jakim cudem temu kurierowi udało się prowadzić samochód?" - pytali.

O komentarz poprosiliśmy firmę kurierską DPD. Rzecznika przyznała money.pl, że taki przypadek rzeczywiście miał miejsce.

bEDsdNRz
Zobacz także: Wsparcie powinno opierać się na nowych instrumentach finansowych. Obejrzyj wideo:

- 22 lipca podwykonawca okazał zwolnienie lekarskie kierownikowi oddziału DPD Polska w Szczecinku. Zgodnie z procedurą kurier nie powinien być dopuszczony do wykonywania obowiązków z uwagi na niedyspozycję zdrowotną i przedłożone zwolnienie lekarskie. W takich sytuacjach – zgodnie z umową kurierską – podwykonawca zobowiązany jest zorganizować zastępstwo - wyjaśnia money.pl Małgorzata Maj, rzeczniczka DPD Polska.

bEDsdNRF

"Wyciągniemy konsekwencje"

Tak się jednak nie stało. Choć Maj podkreśla, że kurier ze złamanymi nogami auta nie prowadził. - DPD zaproponowała kurierowi przekazanie jego paczek innemu przewoźnikowi, jak się później okazało, kurier mimo wszystko osobiście uczestniczył w rozwożeniu przesyłek (jako pasażer), co nie powinno mieć miejsca. W związku ze złamaniem zasad, wobec przełożonego tego kuriera zostaną wyciągnięte konsekwencje. Jednocześnie chcielibyśmy wyrazić ubolewanie, że doszło do tego zdarzenia - mówi nam rzeczniczka DPD.

Małgorzata Maj zapewnia nas również, że gdy kurier zachoruje - lub gdy na przykład zepsuje mu się auto - nie musi pracować i nie musi się również obawiać surowych kar.

bEDsdNRG

- Zgodnie z umowami zawieranymi z przewoźnikami będącymi przedsiębiorcami, w przypadku zdarzeń losowych uniemożliwiających świadczenie usług, takich jak awaria samochodu czy choroba przewoźnika, mają oni prawo do przerwy w świadczeniu usług na rzecz DPD Polska. W żadnym przypadku spółka nie popiera wykonywania przewozu powierzonych jej przesyłek przez osoby, które nie są w stanie świadczyć usługi przewozu, jak miało to miejsce w Szczecinku - zapewnia.

Rzeczniczka dodaje jednocześnie, że faktycznie kurier nie był związany z DPD umową o pracę. Ma natomiast własną działalność gospodarczą i współpracuje z firmą na zasadzie umowy o współpracę. - Jest to standard na polskim rynku kurierskim - mówi nam rzeczniczka.

- DPD posiada umowne prawo do nałożenia kar w przypadku, w którym przewoźnik nie będzie świadczył usług na rzecz DPD. Jest to uprawnienie, z którego spółka może, ale nie musi skorzystać. Jest ono stosowane wyłącznie w ostateczności. Chcielibyśmy podkreślić, że w przypadku ze Szczecinka nie pojawił się temat ewentualnego nałożenia kary na kuriera - dodaje Maj.

bEDsdNRH

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDsdNSa
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(778)
Tak trzymać!
9 miesięcy temu
oJ TAM! Ja 3 tygodnie prowadziłem auto tylko prawą ręką bo lewą w łokciu miałem w gipsie. Da się i nawet kierunki można wrzucać. Oczywiście niektóre skrzyżowania trzeba było omijać.
teo
rok temu
Dokładnie tak działa cały rynek przewozu paczek, a także taxi/nielegalnego przewozu osób. Uber, Bolt, czy Free Now to zwykli oszuści, którzy wykorzystują niewiedzę i indolencję władz Państwa z Paździerza i Słomy czyt PiS. Przypomnę poniektórym, że wicepremierem polskiego rządu i osobą, która odpowiada za gospodarkę i Tarczę Antykryzysową jest pani Emilewicz - politolog z wykształcenia. Jakie ma doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu? ŻADNE. Nie prowadziła nawet Kiosku Ruchu. ,,Ma" podobną wiedzę na temat gospodarki jak na temat prawa - podobnie jak pan Sasin na temat wyborów. Albo ,,szeregowy poseł" na temat banków. Wie, że są.
polonista ama...
rok temu
"Kurier rozwoził paczki ze złamanymi nogami." To paczki mają złamane nogi? Chyba powinno być napisane "kurier ze złamanymi nogami rozwoził paczki"
bEDsdNSb
Kurier
rok temu
Ja miałem jednoosobową działalność gospodarczą i gdy zachorowałem i miałem ponad 38 stopni gorączki to na DPD powiedzieli mi że mam mieć postawiony samochód bo dostanę karę umowną .To co mówią Ci z DPD to kłamstwo.
Mi
2 lata temu
Zmieńcie w końcu tytuł tego artykułu. Paczki miały połamane nogi?
...
Następna strona