Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|

Leszek Balcerowicz o Polsce marzeń. "To się stało po raz pierwszy od 1989 r."

- Marzy mi się, ale nie tylko mi, bo ważna jest opinia publiczna, gospodarka, która jest stabilna - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady FOR, były wicepremier, minister finansów. - Inflacja nie może być wyższa niż przeciętna. Przypomnę, że nasz cel inflacyjny to jest 2,5-3 proc. Polska ciągle goni Zachód i poziom życia, który tam jest. Porównujemy się do Niemiec, ale nie wolno nam na tym poprzestać. Stabilne finanse to jest podstawa, ale nie kosztem podatków, które i tak wzrosły, ale kosztem redukcji wydatków, a tam jest co ciąć. Polska po raz pierwszy po 1989 r. nadgania stracony czas. Weszli do Europy z ogromnym zapóźnieniem i teraz podwoiliśmy swoją pozycję. Chodzi o to, by to dokończyć. To wszystko wymaga wolności gospodarczej w ramach samorządności i stabilny budżet. I to jest odpowiedzialność opozycji. Sam zwiększam nacisk opinii publicznej swoją obecnością w mediach publicznych - zaznaczył Balcerowicz.
KOMENTARZE
(112)
antybalcer
2 miesiące temu
Ekonomiczny ludobójca i kat narodu polskiego
Polak
3 miesiące temu
Balcerek przestan opowiadac BAJKI Polacy to nie DZIECI co zrobiłes odczuli na Wlasnej skórze TOBIE i twoim kolesiom Lewandowskiemu za SPRZEDANIE Polski TRYBUNAŁ STANU !!!!!!
edi
3 miesiące temu
Balcerowicz zycze ci tego co ty uczyniles innym
edi
3 miesiące temu
wystarczylo zlikwidowac Polske poprzez podpisanie kilku dokumentow i nie ma komu czego gonic....
żelazny
3 miesiące temu
Balcerowicz swoimi ortodoksyjnymi niby reformami pozbawił milionów Polaków wymarzonej Polski i doprowadził bardzo dużo osób do samobójstwa .
...
Następna strona