Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lokal za grunt. Nowy rządowy program. Na czym polega?

Rusza nowy rządowy program "lokal za grunt". Ma wesprzeć współpracę gmin i deweloperów. - To część tak zwanego rynkowego pakietu mieszkaniowego. Jego rynkowość polega na tym, że jest on adresowany wprost do inwestorów, deweloperów, którzy wraz z gminami zwracają się o pomoc. Wiele gruntów na terenie gmin, przeznaczonych do budownictwa, jest zablokowanych. Polega to na tym, że gmina sprzedaje grunt deweloperowi, a on rozlicza część ceny w lokalach, które będą należały do gminy - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju ds. budownictwa i mieszkalnictwa. - Co do zasady, mają to być lokale mieszkalne, które zasilą zasoby danej gminy, ale mogą być to też lokale użytkowe, a gmina mogłaby w nich urządzić na przykład przedszkole czy żłobek - dodała.

0
0
13
Podziel się
Komentarze (13)
zobacz więcej komentarzy (13)
KOMENTARZE
(13)
ALEX
rok temu
W cywilizowanych krajach deweloper w każdej swojej inwestycji ma obowiązek przekazać do 30% mieszkań dla potrzeb gminy, oraz zatrudnić artystę plastyka celem wykonania elementu dekoracji w holu wejściowym, nierzadki rzeźby.
pomylony
rok temu
w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym w Warszawte Ul.Janowiecka 4 na Targowku kazdy rządzi jak moze zajmuje grunt i się buduje no i mieszka,nie są to mieszkania ale dworki wiejskie poniewaz budujący te dworki pochodzą z terenow wiejskich albo są to kombinatorzy udający działkowcow za aprobatą niby zarządcow działek pod szyldem pzd twor obecnie zwany stowarzyszeniem tylko czego,Gmina w trybie pilnym powinna się przyjrzec tej działalnośći bo teren juz stracila na rzecz samozwanczych deweloperow,
NosFeratu
rok temu
Zajęli by się gruntami kościelnymi, które po 1989 trafiły w ręce tej mafii!
Nie wierzę
rok temu
Kolejny PIC
Organista
rok temu
Świetny, świetny pomysł! Zróbcie to samo z Kościołem Katolickim. Kościoły wasze, zakrystie nasze!