Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|

Po decyzji RPP PiS idzie w zaparte. "Nie bądźmy niepoważni"

27
Podziel się:

Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, choć wyraził zaskoczenie decyzją RPP o obniżce stóp procentowych, uważa, że była ona całkowicie uzasadniona. - Rada inaczej postąpiła, niż ja zapowiadałem wcześniej. To jest dowód na to, że RPP działa niezależnie - przekonywał Artur Soboń.

Po decyzji RPP PiS idzie w zaparte. "Nie bądźmy niepoważni"
Artur Soboń tłumaczył w wywiadzie decyzję Rady Polityki Pieniężnej (Agencja Wyborcza.pl, Jakub Orzechowski)

Gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 był wiceminister finansów Artur Soboń, który odpowiadał między innymi na pytania dotyczące ostatniej decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie obniżenia stóp procentowych.

Wiceszef resortu powiedział, że nie wiedział, czy obniżenie stóp procentowych nastąpi już we wrześniu, czy w kolejnych miesiącach.

- Spodziewałem się cyklu, czyli mniejszej skali tej obniżki na ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. A wszystko wskazuje na to, że Rada przyjęła inną strategię - znacznej i większej obniżki niż spodziewał się rynek już we wrześniu. Rada ma do tego analizy, przeprowadza analizę popytową, patrzy na projekcję codziennych odczytów inflacyjnych - mówił wiceminister finansów.

"Rada Polityki Pieniężnej jest niezależna"

Soboń wskazał, że RPP inaczej postąpiła, niż zapowiadał wcześniej. - To jest dowód na to, że RPP działa niezależnie. Ja też nie przewidywałem takiej skali obniżki - powiedział.

Rynek był zaskoczony. Było to widać chociażby po reakcji złotego. Ale nie bądźmy niepoważni, że w sytuacji, kiedy był tak duży spadek inflacji i nie ma już presji inflacyjnej, nikt nie spodziewał się, że nie wejdziemy w cykl luzowania polityki pieniężnej - przekonywał Soboń w rozmowie w TVN24.

Na zarzuty, że polskie PKB spadło, a inflacja w innych krajach nadbałtyckich jest dużo niższa, Soboń odniósł się między innymi do danych z rynku pracy.

- Mamy takie marudzenie ze strony sfrustrowanych, podstarzałych polityków Platformy Obywatelskiej, mam na myśli Donalda Tuska. My mamy w to wierzyć? To Polska jest dzisiaj państwem, które odnosi swoje sukcesy gospodarcze i naprawdę nie ma co zwieszać nosa na kwintę tylko głowa do góry - powiedział wiceminister finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Pratt
3 miesiące temu
Soboń, skończył prawo kanoniczne i jest w rządzie odpowiedzialny za nasze finanse, tak, że nasze pieniądze są bezpieczne jak w nigeryjskim banku.
Oooooii
3 miesiące temu
Tragedia jak pis dba o nasze oszczędności........ i wartość naszej złotówki
Rob
3 miesiące temu
No tak, "to Polska jest teraz krajem który odnosi sukcesy gospodarcze" ...... przyznam, że zabrakło mi słów żeby skomentować tego półgłówka, a to przecież członek rządu który ma wpływ na to co dzieje się z Polska i z naszymi pieniędzmi. To jakiś obłęd! W czyje ręce oddaliśmy kraj?!
Krzysiek
3 miesiące temu
Uzasadniona politycznie, po wyborach podniosą 1,5, bez tego będzie w Polsce lipa
Ajun
3 miesiące temu
Przedwyborczy kabaret
...
Następna strona