Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Praca zdalna to już obowiązek. Kandydaci nie chcą słyszeć o jej braku

1
Podziel się:

Możliwość pracy zdalnej już nie zachęca kandydatów do wzięcia udziału w rekrutacji. Teraz jest wręcz odwrotnie. Home office to już podstawa dla 90 proc. szukających pracy. Bez tego nawet nie starają się o stanowisko.

Praca zdalna to już obowiązek. Kandydaci nie chcą słyszeć o jej braku
Praca zdalna to dla wielu kandydatów jedno z podstawowych kryterium przy wyborze oferty (Pixabay)
bEDRzIad

Jak wynika z badania firmy CBRE, pandemia koronawirusa bardzo mocno zmieniła podejście kandydatów do poszukiwania nowego zatrudnienia. Jednym z podstawowych kryteriów jest teraz możliwość pracy zdalnej.

- Na skutek pandemii pracodawcy mieli możliwość przekonać się, jak to jest, kiedy pracownicy masowo wykonują swoje obowiązki zdalnie. Większość firm się nie zawiodła, dlatego można się spodziewać, że praca zdalna w częściowym wymiarze przestanie być benefitem, a stanie się czymś naturalnym - mówi Joanna Mroczek, szefowa działów Badań Rynku i Doradztwa oraz w Polsce i regionie CEE w CBRE.

Aż 45 proc. poszukujących pracy życzyłoby sobie, by każdego dnia pracować z domu. Z kolei co piąty z uczestników badania twierdzi, że optymalne byłyby dla niego 3 dni pracy zdalnej w tygodniu, a 15 proc. do biura chciałoby jeździć tylko raz tygodniowo.

bEDRzIaf
Zobacz także: Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

- Widać, że to co przerażało pracowników na początku, czyli m.in. konieczność dostosowania otoczenia domowego do pracy czy pogodzenia obowiązków zawodowych z prywatnymi w jednej przestrzeni, przestało być problemem - dodaje Joanna Wanatowicz Business Director w firmie Grafton Recruitment.

bEDRzIal

Co ciekawe, aż 92 proc. respondentów twierdzi, że w pierwszej kolejności przy poszukiwaniu nowej pracy bierze pod uwagę możliwość wykonywania swoich obowiązków z domu. Jeśli takowej nie ma, to nawet nie przystępują do rekrutacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRzIaG
praca
rekrutacja
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Sylwana
rok temu
Wygodnie się pracuje zdalnie, szczególnie teraz kiedy dzieci są w przedszkolu. Mam czas na wypełnienie obowiązków. czasem nawet uda mi się skończyć wcześniej, więc zdążę ogarnąć mieszkanie z roombą przed powrotem męża i dzieci.