Notowania

Grecja z najdroższym paliwem w Europie. Co się dzieje?

Grecja jest jednym z najdroższych krajów Europy jeśli chodzi o cenę benzyny i oleju opałowego. W najtrudniejszej sytuacji znaleźli się właściciele stacji benzynowych na północy Grecji, które bankrutują jedna po drugiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Po tegorocznych podwyżkach podatków cena benzyny bezołowiowej wzrosła w Grecji średnio o ponad pięć centów za litr, a oleju napędowego o 10 centów. Najwyższą cenę benzyny zanotowano na wyspach, gdzie doszła ona do 1,93 euro.

- Ludzie nie wiedzą już, co mają robić - mówią kierowcy.

Na północy Grecji stacje benzynowe nie są w stanie konkurować z tymi z sąsiednich krajów: Bułgarii i Macedonii, gdzie benzyna jest nawet o połowę tańsza.

- Mieszkańcy Kawalii, Dramy i pobliskich miejscowości tankują po bułgarskiej stronie, która jest w odległości zaledwie piętnastu kilometrów - mówi jeden z mieszkańców tamtych rejonów.

Specjaliści oceniają, że kolejne podwyżki spowodują spadek konsumpcji i wzrost popytu na paliwo z przemytu, wskutek czego tysiące ludzi pracujących w tym sektorze stracą pracę.

IAR, Beata Kukiel-Vraila

Tagi: grecja, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2017

gfrCo to za bzdury. Najdroższa w Europie? W Polsce litr benzyny kosztuje prawie 4.90 zł a ludzie zarabiają 2.5 tys. zł. W Grecji 2000 euro i litr paliwa … Czytaj całość

09-01-2017

BacaZobaczycie w niedługim czasie NAS czeka to samo albo gorzej już PIS o to sie postara a Szydło zrealizuje.Ktoś się w tym kraju uparł aby wykończyć tych … Czytaj całość

08-01-2017

edekO matko ... paliwo po niecale 2 ue to jakby 1:1 u nas bylo po niecale 2 zl .... bo tak nalezy to liczyc skoro najnizsza krajowa w krajach eu srednio … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (43)