Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zamknięcie galerii. Groźba bankructw i masowych zwolnień

84
Podziel się:

Galeria handlowe od soboty zostaną ponownie zamknięte, z pewnymi wyjątkami. To oznacza trudny czas dla branży, nie każdy przetrwa.

Zamknięcie galerii. Groźba bankructw i masowych zwolnień
Galeria handlowe ponownie zamknięte. Nowe obostrzenia związane z pandemią (Materiały WP, Klaudia Zawistowska)

Decyzja o zamknięciu centrów handlowych może zagrozić przyszłości wielu podmiotów i doprowadzić do bankructw oraz masowych zwolnień - ocenia Polska Rada Centrów Handlowych.

Rada przekonuje, że galerie są bezpieczne dla klientów nawet w pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Natomiast premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty galerie handlowe będą zamknięte, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i sklepów usługowych.

- Uważamy, że zamknięcie działalności handlu jest nieuzasadnione - stwierdził dyrektor generalny PRCH Radosław Knap w rozmowie z PAP. Jak dodał, ogłoszona w środę decyzja może zagrozić przyszłości wielu podmiotów z sektora handlowego i doprowadzić do bankructw, a w konsekwencji do masowych zwolnień pracowników.

Zobacz także: „Ryzyko, czyli na co się przygotować, żeby zarobić?” Webinar mBank odc. 3

Podkreślił, że najbliższe tygodnie przypadają na czas przedświąteczny, który zazwyczaj dla handlu był czasem wzmożonej aktywności, a w tym roku dawał szansę na przynajmniej częściowe odrobienie strat i poprawę wyników.

"Klienci odwiedzali galerie handlowe po to, by zaspokoić najważniejsze potrzeby zakupowe, co potwierdza spadająca odwiedzalność w obiektach handlowych. Dodatkowo zaznaczamy, że cały czas obowiązują godziny dla seniorów oraz ograniczenia dotyczące liczby osób, mogących przebywać w sklepach" - podkreśla Rada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(84)
abc
2 lata temu
Nie ma mądrego. 1 można zrobić - nie kupować w Chinach oraz chińskich rzeczy tylko te produkowane w Polsce np. TV z polskich fabryk LG-Philips, Sharp, ubrania z Cropp, Diverse, CCC, Wojas, Nagaba. Bądźmy solidarni, nie pompujmy kasy w Chiny, tylko w Europę, a zwłaszcza Polskę.
Toti
2 lata temu
Te, kowid. Masz dzieci? Pomyśl chwilę o innych.
OTUA
2 lata temu
Dzieki Strajkowi Kobiet umze 3 mil polek
OTUA
2 lata temu
Galerie na szpitale
Ezop
2 lata temu
Otworzyć galerie w niedzielę.
...
Następna strona