Trwa ładowanie...
bEsrDTlx
Notowania
Przejdź na

Zasiłek dla bezrobotnych na razie bez zmian. "Teraz ratujemy miejsca pracy"

- W tym momencie nie chciałbym przesądzać. Rozmowy trwają - mówi w programie specjalnym Wirtualnej Polski Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jak dodaje, z decyzjami trzeba poczekać kilka miesięcy. - Musimy zobaczyć, jak zadziała tarcza antykryzysowa i jak rozwinie się sytuacja gospodarcza - mówi Schreiber. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów odniósł się również do kwestii zasiłku dla bezrobotnych. - Na razie nie planujemy podniesienia tej stawki. Maksymalnie skupiamy się na ratowaniu miejsc pracy - podkreślił gość specjalnego programu Wirtualnej Polski.

0
0
8
Podziel się
Komentarze (8)
zobacz więcej komentarzy (8)
bEsrDTlJ
KOMENTARZE
(8)
.............
rok temu
Duzo bezrobotnych nie chce isc do pracy,bo po co.Dostana pare zlotych,pracowac nie trzeba.Zyc i nie umierac
Sprytniejszy
rok temu
Ratowanie miejsc pracy to wciskanie pracodawcom pracowników na siłę, czyli ratowanie budżetu i sytuacji ZUS za pomocą przedsiębiorców. Logicznym jest w momencie uświadomienia sobie, że firma nie będzie miała przychodów przez np. 6 miesięcy zrezygnowanie z utrzymywania zatrudnienia i ponowne zatrudnienie ludzi. Inna metoda w stylu otrzymanie części kosztów pracownika od państwa czy pokrywanie ich kosztów z kapitału firmy lub z kredytów, to strzelanie sobie w głowę ... dlatego, że ich koszty po zakończeniu pandemii pozostaną na dotychczasowym poziomie, a na rynku pracy będzie mnóstwo dobrych specjalistów za dużo niższe pieniądze. Gdzie tu sens i logika z punktu widzenia przedsiębiorstwa, to tylko korzyść dla państwa, a państwo przez lata robiło wszystko, żeby przedsiębiorca to był ten zły w oczach społeczeństwa i oszust i wydzierało garściami firmom pieniądze w mandatach, zmianie decyzji, podwyżkach ZUS od umów zleceń i potężnych podwyżkach minimalnej krajowej niewspółmiernych do inflacji - wszystko dla dobra pracowników a nic dla dobra przedsiębiorców . No to teraz niech państwo i ludzie sobie radzą bez nas ... my możemy zamknąć biznes i wyjechać do lepszego kraju ...
Kris
rok temu
A przeczież mają nieograniczoną ilość gotówki, jak Gapiński powiedział, czemu nie chcą dać tym bezrobotnym chociaż po 3000 tys zł, to na miłość B****, jest tylko minimalne przyszłe wynagrodzenie, a oferują 800 zł. No Niestety musimy poczekać tak ze 2,3,5 miesięcy bo drukarki NBP nie wyrabiają!
bEsrDTmb
WRONA
rok temu
Skąd oni tych orłów biorą?
mamima
rok temu
wszystko wzrośnie po stronie kosztów na szczęście zasiłki dla bezrobotnych nadludzkim wysiłkiem premiera nie wzrosną a pensje nawet uda się obniżyć.