Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag fuzja banków

Millennium kupił Eurobank tanio. Rynek tak uważa
2018-11-06

Millennium kupił Eurobank tanio. Rynek tak uważa

Aż o prawie 700 mln zł wzrosła wartość giełdowa Banku Millennium dzień po informacji za ile przejmuje Eurobank. Najwyraźniej rynek uznał, że cena nie jest za wysoka, a wręcz przeciwnie.

Banki PZU zaatakują pozycję PKO BP. 300 mld zł aktywów za trzy lata
2018-03-15

Banki PZU zaatakują pozycję PKO BP. 300 mld zł aktywów za trzy lata

Prezes PZU wstrzymuje się z deklaracjami odnośnie łączenia Pekao z Aliorem. Jednocześnie chce, żeby jego banki przyśpieszyły rozwój. Za trzy lata mają mieć tyle aktywów, ile obecnie ma PKO BP.

Alior przejmuje placówki Banku BPH w ten weekend. Co to oznacza dla klientów?
2016-11-05

Alior przejmuje placówki Banku BPH w ten weekend. Co to oznacza dla klientów?

Przejęcie wydzielonej części Banku BPH przez Aliora to przyczyna weekendowych kłopotów klientów BPH. Trwa przerwa techniczna, która skutkuje tym, że nie mogą się oni zalogować na konto, by na przykład zrealizować przelew. Pozostaje im płatność kartą lub pobranie gotówki z bankomatu. Jakie zmiany czekają klientów obu banków?

Połączenie Alior Banku i Banku BPH zostało zarejestrowane
2016-11-04

Połączenie Alior Banku i Banku BPH zostało zarejestrowane

W piątek 4 listopada 2016 r. nastąpiło prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH. Oznacza to, że oprócz kredytów hipotecznych wszystkie pozostałe usługi zostały przeniesione do Alior Banku. Korzystający z nich stali się klientami Alior Banku.

Fuzja PKO BP i banku Nordea. W weekend szykują się utrudnienia dla klientów
2015-04-17

Fuzja PKO BP i banku Nordea. W weekend szykują się utrudnienia dla klientów

- Połączenie systemów jest jedynie kwestią techniczną i nie wpłynie na bezpieczeństwo klientów - uspokaja Magdalena Lejman z PKO BP.

2006-07-13

UE: Odłożona decyzja o kontynuowaniu postępowania przeciwko Polsce w sprawie blokowania fuzji banków

Komisja Europejska (KE) odkłada podjęcie decyzji, czy kontynuować postępowanie przeciwko Polsce, wszczęte w związku z blokowaniem fuzji banków Pekao SA i BPH. Pierwotnie decyzja miała zapaść przed wakacjami.

2006-03-15

Sygnały Dnia - A.Noga o fuzji banków

Ekspert z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości jest zdania, że państwo nie jest w stanie kontrolować fuzji wielkich banków. Profesor Adam Noga z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego powiedział w Sygnałach Dnia że fuzje banków są dziś naturalnym zjawiskiem. Podkreślił, że próby regulacji tego procesu kończą się przeważnie fiaskiem.

2006-03-13

UE-Unicredito: Za blokowanie fuzji banków Polsce grożą ostatecznie ogromne kary finansowe

13.3.Luksemburg (PAP) - Jeśli Polska będzie wstrzymywać fuzję banków Pekao SA i BPH, których udziałowcem jest włoski UniCredito i jeśli Komisja Europejska skieruje sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE, to ostatecznie Polsce grożą ogromne kary finansowe - nie wcześniej jednak niż za dwa, trzy lata.

2006-01-23

Rząd: Nie ma powodu do pośpiechu w sprawie Unicredito

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powtórzył w poniedziałek, że w sprawie ewentualnej zgody na przejęcie przez Unicredito Banku BPH i połączenia go z Pekao, konieczne będzie przeprowadzenie skrupulatnych analiz, a rząd nie będzie się z tym spieszył.

Manager - tag fuzja banków

2006-05-23

Rozpoczął się proces integracji banków Pekao SA i BPH

Zarządy i menedżerowie zaangażowani w proces integracji banków BPH i Pekao SA, należących do UniCredito Italiano, spotkali się na inauguracyjnym posiedzeniu w poniedziałek, poinformowały banki we wspólnym komunikacie.