Sebastian OgórekPaweł Orlikowski

Wiek emerytalny. Prezes ZUS: "Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy"

Polacy jednym z najkrócej pracujących narodów w Europie. Jak zachęcać do dłuższej pracy? - Od wielu lat o tym mówię, wykonujemy gigantyczną pracę uświadamiającą, że wiek emerytalny jest prawem a nie obowiązkiem. Przesunięcie przejścia powoduje przeciętnie wzrost emerytury o 8-10 proc. za dodatkowy rok pracy - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - W latach 2018-19 wreszcie nastąpił jakiś przełom. Nawet kilkanaście proc. osób przesuwa przejście na emeryturę nie tylko o rok, ale i dłużej. Jak przejdziemy na emeryturę to już jej nie zwiększymy. Do wykonania jest ogromna praca informacyjna i uświadamiająca - podkreśliła.

Więcej wideo
Tysiące kurierów do zwolnienia. Jest reakcja władzy. "Skandaliczne działanie"Tysiące kurierów do zwolnienia. Jest reakcja władzy. "Skandaliczne działanie"
Rząd spiera się o najem. Pałac Prezydencki komentujeRząd spiera się o najem. Pałac Prezydencki komentuje
Polska przegrywa stawkami. "We Francji i Niemczech płaci się lepiej"Polska przegrywa stawkami. "We Francji i Niemczech płaci się lepiej"
Nawet 30 tys. zł brutto. "To nasza reprezentacja firmy"Nawet 30 tys. zł brutto. "To nasza reprezentacja firmy"
"Policja przyjeżdżała, imprezy trwały". Mówi o lokalu piosenkarki"Policja przyjeżdżała, imprezy trwały". Mówi o lokalu piosenkarki
Reaguje na słowa Domańskiego ws. najmu. "Absolutnie skandaliczne"Reaguje na słowa Domańskiego ws. najmu. "Absolutnie skandaliczne"
"Posterunek CBA przy ministrze". Aktywista ostro o rządowym projekcie"Posterunek CBA przy ministrze". Aktywista ostro o rządowym projekcie
Wybrane dla Ciebie