Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Ropa naftowa w USA poniżej 40 dolarów za baryłkę. Mocna przecena po dużym wzroście zapasów

15
Podziel się

Pandemia ogranicza aktywność Amerykanów, przez co mocno wzrosły niesprzedane zapasy benzyny. Najnowsze statystyki wpłynęły na wyraźną przecenę ropy na giełdzie w USA, która w krótkim czasie staniała o blisko 4 proc.

Ropa naftowa w USA poniżej 40 dolarów za baryłkę. Mocna przecena po dużym wzroście zapasów
Amerykanie mniej tankują i ropa naftowa tanieje. (Flickr)
bDAKQzKd

W czwartek o poranku baryłka ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku była wyceniana poniżej 40 dolarów. A jeszcze dzień wcześniej notowania dochodziły do 41,5 dolarów. Skąd tak wyraźny zjazd w niecałe 24 godziny?

W USA mocno wzrosły zapasy benzyny, co sygnalizuje ograniczanie aktywności przez Amerykanów - podają maklerzy.

bDAKQzKf

Powołują się na opublikowane w środę po południu dane Departament Energii USA (DoE), który poinformował, że zapasy benzyny wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,9 mln baryłek. W magazynach zalega już 227 mln baryłek.

Zobacz także: Podatek handlowy wykończy hipermarkety? "Niektóre tego nie udźwigną"

To najmocniejszy wzrost zapasów benzyny w USA od maja. Jednocześnie wskaźnik zapotrzebowania na benzynę spadł do najniższego poziomu od końca września.

bDAKQzKl

- Spowolnienie w zużyciu benzyny w USA to druzgocący odczyt dla cen ropy - komentuje Stephen Innes, główny strateg globalnego marketingu w Axi. - Średniookresowe prognozy dotyczące popytu pozostają wielką niewiadomą, przy ograniczaniu mobilności społecznej, m.in. w Europie - dodaje.

Maklerzy jako inny ważny czynnik dla kształtowania cen ropy wskazują negocjacje Demokratów i Republikanów w sprawie wsparcia dla amerykańskiej gospodarki. Widać w nich postępy.

bDAKQzKm

Jednak senaccy Republikanie nadal zgłaszają swoją niechęć wobec wielkości proponowanego bodźca fiskalnego. Nie wiadomo więc, czy uda się przyjąć przepisy o wsparciu dla gospodarki jeszcze przed wyborami 3 listopada.

bDAKQzKG
surowce
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(15)
stimpała
3 miesiące temu
Za to w polin podwyżki !
fan
3 miesiące temu
Nawet jak spadną do 10 dol za baryłkę - to u nas i tak kosztowć bedzie 5 zł/litr.
POLITYK
3 miesiące temu
IM NIZSZE CENY ROPY I GAZU TYM MNIEJ KASY MA PUTIN NA ZBROJENIE I MOZE OCALIC SWIAT nAJLEPIEJ PRZESTAC KUPOWAC JE OD ROSII
bDAKQzKH
Gość Darek
3 miesiące temu
Niech zgadnę pewnie Orlen o ten rewelacji nie słyszał ale gdyby cena baryłki się podniosła o 5% to 10 groszy DROŻEJ mielibyśmy jak w banku a jak nam bredzą dlaczego są podwyżki to standardowy tekst baryłka drożeje dolar też a najciekawsze jest to że mamy ropkę z Rosji gdzie jest Rubel.
kierowca
3 miesiące temu
Kiedy zatem znaczne obniżki cen za paliwo w Polsce? Na świecie taniej a u nas zawsze drożej...