Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lotos będzie współpracował z Microsoftem. Pierwsze synergie wyniosłą 10 mln euro

Drugi największy polski koncern naftowy porozumiał się z Microsoftem. Technologiczny gigant zainicjuje wspólne projekty i wdroży w Lotosie rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Mateusz Bonca stoi na czele Lotosu.

Współpraca pomiędzy firmami ma rozpocząć się od stworzenia Centrum Kompetencyjnego Sztucznej Inteligencji, Cyfrowej Innowacji oraz Zaawansowanej Analizy Danych. Pierwsze szacunkowe korzyści wynikające z synergii wyniosą powyżej 10 mln euro.

- Termin Przemysł 4.0 nie uosabia dla grupy Lotos kolejnej "rewolucji przemysłowej", a jest raczej dla naszej firmy paliwem na drodze świadomej ewolucji cyfrowej - komentuje Jarosław Kawula, wiceprezes Lotosu. Przyznaje, że nowoczesne technologie są stosowane w rafineriach od przynajmniej kilkunastu lat.

Fuzja PKN Orlen i Lotosu będzie zależeć od decyzji Komisji Europejskiej

- W najbliższej przyszłości w szczególności interesują nas projekty związane z zaawansowaną analizą danych, w tym analizą dużych zbiorów danych w chmurach obliczeniowych. Przyglądamy się uważnie również innym obszarom cyfryzacji związanym z robotyzacją, głębszą automatyzacją i autonomizacją, cyfryzacją procesów wytwórczych, integracją infrastruktury i danych w zarządzaniu produkcją, sztuczną inteligencją, wirtualną czy rozszerzoną rzeczywistością - tłumaczy Kawula.

Lotos liczy na oszczędności finansowe. Sztuczna inteligencja ma pozwolić na optymalizację procesów produkcyjnych, a w szczególności dalszego zwiększenia opłacalności przerobu ropy naftowej, podniesienia efektywności całości łańcucha dostaw i głębszej personalizacji usług dla klienta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, lotos, lts, microsoft, współpraca, synergie, sztuczna inteligencja, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2018

się znającyKolejny koncern dał się wrobić. Gratulacje dla marketingowców i handlowców Microsoft.

13-12-2018

Bye ...I po Lotosie ......

13-12-2018

HAHaDla tych co się nie znają - Microsoft stworzy autonomiczne sklepy - i po PiS ustawie wszystkie sklepy będą otwarte codziennie - dziękujemy ci PiS. Dla … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)