Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|

20 tys. zł za m kw mieszkania? "10 lat temu było to nie do pomyślenia"

- Gdyby 10 lat temu ktoś mi powiedział, że metr kw w Warszawie będzie kosztował 16 tys. zł, nie mieściłoby mi się to w głowie - powiedziała w programie "Newsroom" WP Katarzyna Kuniewicz, dyrektor badań OTODOM Analytics. Dziś widzę, co się dzieje. Mamy na rynku nieruchomości pewną cykliczność. Ceny mieszkań rosną, a potem się stabilizują. Ale w ujęciu rocznym mówimy o wzrostach sięgających nawet 10 proc., to bardzo dużo. Mamy w Polsce swego rodzaju "Parię Obrońców Cen". Polacy uznali, że najlepszą lokatą kapitału są nieruchomości. Wielu posiada kilka mieszkań na wynajem i w ich interesie jest to, by ceny rosły. Polacy mają oszczędności ulokowane w nieruchomościach. Im zależy na tym, by na rynku był ruch i by potrzeby mieszkań nie były zaspakajane. Wielu zależy na tym, by ten wzrost cen mieszkań się nie zatrzymał. Nie potrafimy na poziomie państwa zaspokoić zasobu mieszkań na wynajem. Mieszkania są w rękach prywatnych - zaznacza ekspertka.
KOMENTARZE
(135)
Jagoda
2 miesiące temu
Czyży komunistka ( "mieszkania są w rekach prywatnych " ) i zwolenniczka " nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy " wydała z siebie głos ?!
Darek
2 miesiące temu
Tylko za to PIS i Glapiński powinni dostać po 25 lat .
Pyra
2 miesiące temu
Nie wiem co to za wariacje ,jeszcze 3 lata temu chcialam kupic dzialke budowlana ,dzisiaj w tej cenie mozna kupic dzialke ,ale rolna ,250 tys zl za dzialke w granicach gminy Poznan to chyba troche za duzo.
Budowlaniec
2 miesiące temu
10 lat temu też nikt sobie wyobrażał ,że za wizytę u lekarza -20 minut - bedzie płacił 500 zł lub wiecej a u stomatologa brał kredyt jest tylu chętnych więc cena 30 tysia będzie akceptowalna Kiedyś była marża na ludzkim poziomie teraz cena za usługę to : ile się da !!! marża dewelopera ,który ma ludzi ,sprzęt czyli wszystko co potzreba do postawienia domów ,bloków waha się na poziomie 80-100% . mówią ,że ziemia droga ,ze zarobki dla pracowników za to wszystko płacą nabywcy
Ela
2 miesiące temu
Dlatego ja się cieszę, że miałam możliwość kupić swoje własne mieszkanie już po kilku latach od ukończenia Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Pracuję jako Technik optyk. Nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem pracy, a do tego bardzo dobrze zarabiam.
...
Następna strona