Trwa ładowanie...
bELvtWfF
Notowania
Przejdź na

Budowa CPK. Ile osób straci domy, ziemie i firmy? Horała odpowiada

Trwa wykup gruntów pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Część mieszkańców będzie musiała opuścić swoje domy. - Na całkowitym obszarze rezerwacji, który jest większy niż lotnisko, jest około trzech tysięcy mieszkańców. Myślę, że ostateczny obszar obejmie mniejszą liczbę, być może zdecydowanie mniejszą. To już będzie wynikało z kontynuacji postępowania inwestycyjnego, precyzowania lokalizacji i ostatecznie przesądzonej decyzji środowiskowej - powiedział w programie "Newsroom" Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK oraz wiceminister infrastruktury. - Ci mieszkańcy dostaną odszkodowania zgodne z ustaleniami rzeczoznawców. Jest kilka możliwości, mogą przystąpić do programu dobrowolnych nabyć, ale z tego nikt nie musi skorzystać. Później przychodzą oferty wykupu, ale - jak w każdej inwestycji - jeśli ktoś się nie zgodzi, to będą wywłaszczenia. Mamy to przećwiczone, te procesy tak samo wyglądają w przypadku budowy dróg czy kolei - dodał.

0
0
304
Podziel się
Komentarze (304)
zobacz więcej komentarzy (304)
bELvtWfR
KOMENTARZE
(304)
libertarianin
3 miesiące temu
Jednym z filarów mocnego państwa jest komunikacja . Gdyby Rzymianie nie budowali dróg i mostów nie byliby tak silnym mocarstwem... Budować , budować jeszcze raz budować ... Byłem w Japonii i Chinach 2018-2019. Rozmach inwestycji chińskich w infrastrukturę drogową i kolejową przyprawia o bol glowy Amerykanów. U nas sceptycy mowią że lotnisko jest w Berlinie , po co budować nowe koleje itd...Więc może powiem o Japonii. Japonia najwcześniej ze wszystkich krajów świata pojęła znaczenie kolei.To górzysty kraj niemal jak Szwajcaria ale w roli gór występuja wulkany. Mimo to dostając fundusze w ramach Igrzysk Olimpijskich wykorzystała je na budowę tuneli i mostów kolejowych na tworzącą sie pierwszą linię na świecie pociągów duzych prędkości...Dzisiaj wszystkie składy razem spóźniają sie o kilka minut na ROK!! a jazda Shinkansenem z Tokio do Kioto ponad 500km w ciagu 2h 20min.Mimo trzęsień ziemi, nawiedzanych tsunami czy aktywności wulkanicznej japonczycy dokonali u siebie najwiekszego skoku cywilizacyjnego przesiadając się z tradycyjnej kolei na Shinkanseny. Ale ale zapomnialem o autostradach w Japonii, ktore są tak zbudowane że maja odporność na małe trzęsienia ziemi, które nawiedzają niemal codziennie ten kraj ale najdziwniejsze jest to że w przeciwienstwie do Europy czy Chin nie ma tak duzych korków z powodu elektronicznych systemów ostrzegających , ktore powodują że ruch jest plynny a japonczycy przestrzegają komunikaty podawane nad drogami!! Pozdrawiam organizatorów i budowniczych CPK i wszystkich fanów tego przedsięwzięcia.
Czad
3 miesiące temu
Dom to nie tylko budynek, w większości to ciężka praca, pot, łzy, narodziny, zgony, radości i smutki. Tego nie kupi się za żadne pieniądze. Co ma kupić kobieta , która ma ogród, w który inwestowała cały swój czas i pieniądze przez 30 lat? Mieszkanie? To powinno być prawnie zabronione. Mało jest ziemi skarbu państwa?
heh
4 miesiące temu
Przecież całą kasę już przewalają na pensje prezesów i nagrody. Zanim dojdzie, jeżeli w ogóle do jakiejś budowy to kaska skończy się po tygodniu
bELvtWgj
I zaorała
4 miesiące temu
Unia Europejska nie da pieniędzy to nie będzie CPK !
007
4 miesiące temu
Mam jedno pytanie jak Polaka wyjdzie z EU za sprawa kaczora to skont kacza partia weźmie pieniądze na CPK ??
...
Następna strona