Trwa ładowanie...
bErNnUGJ

Notowania

Przejdź na

Fryzjerka mogła zarazić klientów. Wiceminister komentuje

- Osoby, które odwiedziły ten konkretny salon fryzjerski w Wieluniu, są w tej chwili objęte kwarantanną - mówił w programie "Newsroom" WP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Odniósł się tym samym do historii fryzjerki, która zaczęła przyjmować klientów, a po czasie okazało się, że była zarażona koronawirusem. Kraska jednak ma nadzieję, że takie zdarzenia będą wyjątkami. - Reżim sanitarny panujący w tego typu branżach pozwala twierdzić, że ryzyko jest niewielkie - mówił. Zdaniem wiceministra zdrowia teraz służby powinny się skupić na tym, by lokalizować ogniska choroby i gasić je możliwie jak najszybciej. Jako przykład podał jeden z zakładów mięsnych w województwie świętokrzyskim. - Rygorystyczne zasady higieniczne w tym zakładzie nie pomogły, bo często zakażenie może przyjść z zewnątrz. Nie unikniemy tego, ale przy dobrej epidemiologii będziemy kontakty wyłapywać - twierdzi Waldemar Kraska.

0
0
360
Podziel się
Komentarze (360)
zobacz więcej komentarzy (360)
bErNnUGV
KOMENTARZE
(360)
Ester
rok temu
Znam salony fryzjerskie, które nie stosowały się do zasad sanitarnych nawet przed pandemią. Nie dezynfekowały maszynki do golenia, grzebieni, itd. A w jednym, fryzjerka nawet po kliencie nie zamiatała ścietych włosów z podłogi tylko na koniec dnia. Więc o czym o ni piszą?
Hej
rok temu
Najważniejsze aby podali ile osób faktycznie zaraziła. To by pokazało czy reżim sanitarny ma sens czy pseudo ochrona coś daje.
Kristi
rok temu
Kaźdy myślący nie pujdzie do fryzjera w takiej epidemi, włosy dłuźsze nie tragedia, tragedia będzie pod respiratorem. Włosy zwijam w rulon i obcinam bez problemu.
bErNnUHn
Patryk
rok temu
Ona jeździ codziennie do gorzowa
Eeee
rok temu
Dla fryzjerów tylko kasa ,zero dezynfekcji a 10 zł do dezynfekcji doliczaja ,a przed koroną nie dezynfekowali ,a inne wirusy ciagle z mami były ,za farbe 250 zł ,masakra ,wracam do naturalmego koloru ,nie befe soe narażać
...
Następna strona