Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Galerie otwarte, a hotele zamrożone. Niektórzy wystawiają biznesy na sprzedaż

Hotel Kołodziej w Siemianowicach został wystawiony na sprzedaż, jego właściciel nie jest w stanie go finansować właśnie przez pandemię. Takich ofert na rynku jest więcej? - spytaliśmy Łukasza Płoszyńskiego, wiceprezesa Focus Hotels. - Wiele hoteli zgłasza się i do nas z ofertami sprzedaży - przyznał Płoszyński. Jak dodał, sporo zależy tu jednak od indywidualnej sytuacji hotelu i jego zadłużenia. - Dla niektórych na pomoc może być już w tej chwili za późno - ocenił. Jak dodał, jego hotele skorzystały z pomocy z Funduszu Świadczeń Gwarantowanych, ale na pomoc z PRF się nie zdecydowano. - To się nazywa pomoc, ale tak naprawdę jest to pożyczka. To czysty dług, który wchodzi w sprawozdania finansowe - tłumaczył Płoszyński. - Z danych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego wynika, że cała pomoc dla branży wystarczyła na pokrycie 15 proc. kosztów działalności podczas całego ubiegłego roku - dodał. Płoszyński mówił też, że oni nad sprzedażą swoich hoteli się nie...

rozwiń
85
Podziel się:
KOMENTARZE
(85)
chcieliście
3 lata temu
to macie!!! i teraz niech to wszystko pisowcy rozkradną za złotówkę!!! następne pokolenie zacznie chodzić na wybory a złodziejom odcinać ręce!!!
marek237
3 lata temu
I o to chodzi rządzącym ! Przyciśnięci do muru za bezcen oddadzą swoje hotele i inne - dla władzy szczególnie wartościowe "biznesy"... Gołębiewski miał rację bojąc si o swoje luksusowe hotele !
Katolik
3 lata temu
O to właśnie chodziło, tak przyszpilić hotelarzy aby za bezcen sprzedali swoje interesy; komu? ano naszym pisowskim biznesmenom, którzy na posadkach w radach nadzorczych , w bankach, na dostawach rządowych zrobili niezły grosz, więc pora otworzyć własny.
bit
3 lata temu
a ilu z nich głosowało na PIS? pandemia bardzo pomaga temu głupiemu, obłudnemu rządowi... o wyborcach, darmozjadach, szkoda gadać - dno społeczne gotowe sprzedać kraj za złotówkę.
bena
3 lata temu
Temu pandemia powstał w 2018 holding hotelowy specjalna robota
...
Następna strona