Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inflacja pójdzie w górę. Prof. Hausner nie ma wątpliwości

- Ostatnie zarejestrowane przez GUS dane mówią o inflacji nieco wyższej od celu - mówi w programie "Money. To Się Liczy" prof. Jerzy Hausner. Ekonomista i były minister gospodarki zwraca uwagę, że w takiej sytuacji Rada Polityki Pieniężnej nie powinna obniżać stóp procentowych. Szczególnie że dane dotyczące chociażby produkcji przemysłowej w maju również nie były optymistyczne. - Jeśli gospodarka przyspieszy, to inflacja będzie rosła szybciej - prognozuje prof. Hausner. Podkreśla, że na rynku pojawiło się mnóstwo pieniędzy w ramach pakietów stymulacyjnych. A to będzie musiało prowadzić do "nasilenia się presji inflacyjnej". - Jak mocno wzrosną ceny? Tego nie potrafię powiedzieć - mówi prof. Jerzy Hausner w programie "Money. To Się Liczy".

0
0
28
Podziel się
Komentarze (28)
zobacz więcej komentarzy (28)
KOMENTARZE
(28)
Ryszard Domań...
2 lata temu
Przykre czytać i słuchać jak profesor Hausner demonstruje swoją ignorancję w sprawie mechanizmu oddziaływania stopy procentowej. Od czasu swojego programu Hausnera powinien przestać być powoływany do dyskusji jako ekonomista. Jako Hausner a oczywiście i owszem, ale obrażania profesji powinny się redakcje wystrzegać.
absolwent
2 lata temu
Znany ekonomista :) :) :) Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie gdzie "nauczał" wszyscy znali go głównie jako alkoholika i ... zresztą co tu pisać!
kilo
2 lata temu
Obce banki robia co chca a my mozemy je tylko cmoknac i nic sie nie zmieni
As
2 lata temu
Dlaczego na zachodzie nikomu nie przeszkadza 0% na kredycie , tylko Polak musi płacić zlodziejskie odsetki !!! Kredyt na auta na zachodzie 1% w Polsce 9% , kredyty na mieszkanie na zachodzie 0,5% , w Polsce 3%...
ada
2 lata temu
ten madrala już raz wyliczył waloryzację emerytom na 2,5 zł może daj se pan siana !
...
Następna strona