Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Kryzys byłby ogromny". Szantaż Rosji może mieć katastrofalne skutki

Gazprom zapowiedział klientom w Europie, że nie może zagwarantować dostaw gazu przez biegnący z Rosji do Niemiec rurociąg Nord Stream 1 ze względu na "nadzwyczajne okoliczności". Czy gaz faktycznie może przestać płynąć? - Zawsze trudno wyczuć, czy Rosja straszy, czy mówi serio. Pokazała w tym roku, że jest w stanie odciąć od gazu wiele państw, w tym m.in. Polskę. Z Niemcami łączy Rosję znacznie bliższa więź, głębsze partnerstwo. Z jednej strony trudno więc sobie wyobrazić, żeby zupełnie odcięła Niemcy, ale z drugiej może to być forma nacisku, jeżeli Berlin nie będzie szedł Moskwie na rękę - mówił w programie "Newsroom" WP Daniel Czyżewski, analityk portalu Energetyka24. - Skutki tego są nie do przewidzenia. Niemiecka gospodarka jest największa w Europie, od niej są uzależnione właściwie wszystkie inne europejskie gospodarki, w niemałym stopniu również Polska. Ewentualny upadek niemieckich przedsiębiorstw w związku z brakiem gazu do produkcji będzie wiązał się z...
rozwiń
0
0
27
Podziel się
Komentarze (27)
zobacz więcej komentarzy (27)
KOMENTARZE
(27)
Pio
miesiąc temu
Nie UE tylko Niemcy nam to zgotowaly. A wszystkie sily opozycyjne brna w nich jak w ogien i slepo im wierza. Moze mysla ze dostana taka posadke i emeryture ja DT.
emeryt
miesiąc temu
Putin ma to gdzieś ,UNIA sama na siebie nałożyła sankcje
Zeglaz
miesiąc temu
Szantaz czy reakcja na szantaz (inaczej zwany sankcjami)
jarko
miesiąc temu
USA wymusiła na UE popełnienie gospodarczego harakiri. Chyba się udało, jeden konkurent mniej.
jo jo
miesiąc temu
Nie pojmuję takiego dyletanctwa w naszym rządzie,ta głupota razi w oczy.Kaczyński niegłupi facet a toleruje taką anarchię w pisie i rządzie.Niech tylko przmrozi to ludzie wyjdą na ulicę i wojsko chyba przejmie władzę bo opozycja to jeszcze gorsze zło. Nie ma z kogo wybierać wszystko to w polityce to jeden wielki O D P A D.
...
Następna strona