Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Mało pracy. Spadek w rekrutacjach odczuły także portale z ofertami

5
Podziel się

Na rynku pracy niewiele się dzieje. W internecie ofert nie przybywa. Odczuwają to także portale rekrutacyjne, które odwiedza coraz mniej osób.

Kwiecień był czasem zapaści w ogłoszeniach o pracę.
Kwiecień był czasem zapaści w ogłoszeniach o pracę. (Kaboompics)
bErQchAR

Portale z ogłoszeniami o pracę mają coraz mniej ofert i użytkowników. Spadki odwiedzających między marcem a końcem maja były dwucyfrowe, gdy przyjrzymy się liczbom odsłon z ubiegłego roku na najpopularniejszych portalach.

Jak wynika z udostępnionych „Rzeczpospolitej" danych PBI Gemius, W maju na dziesięć najbardziej popularnych portali pracy zajrzało niespełna 18 mln internautów, prawie o jedną piątą mniej niż rok wcześniej.

Kwiecień był czasem zapaści w ogłoszeniach o pracę. Liczba zamieszczonych w internecie ogłoszeń spadła aż o 37 proc. w skali roku. Nieco lepiej było w maju, gdy ofert pracy zaczęło powoli przybywać.

bErQchAT

Z czego wynika spadek odwiedzających portale, skoro widmo bezrobocia było wyższe niż przed epidemią? Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego ds. badań i analiz, tłumaczy to niechęcią do ryzyka.

- Teraz, przy bardzo dużej niepewności, ci, którzy mają pracę, rzadko podejmują ryzyko zmiany pracodawcy - tłumaczy.

Zobacz także: Obejrzyj: Tarcza finansowa PFR. Pieniądze wciąż czekają, zostało 1,5 miesiąca
bErQchAZ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErQchBu
rynek pracy
praca
oferty pracy
KOMENTARZE
(5)
ja
rok temu
Gdy nasza praca ma wartość dla pracodawcy (i klientów), w końcu nas ktoś zatrudni i dobrze zapłaci. A jeśli nie, a rzeczywiście możemy coś zaoferować, coś potrafimy, to sami założymy firmę i zarobimy na siebie. Nie trzeba wyjeżdżać. Ludzie powinni zrozumieć, że niemal wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy kraju, w którym żyją itp. Musimy po prostu patrzeć na siebie i brać się do roboty, uczyć się i rozwijać umiejętności, za które inni chcą płacić, a efekty przyjdą. Leżenie na kanapie i czekanie, aż ktoś coś dla nas zrobi, niewiele daje. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę..
równowaga
rok temu
Polski pracodawca uwłaszczony na majątku państwa polskiego za grosze najchętniej przyjmie do pracy nie płacąc a dobry pracownik to taki ,który za swoją prace zapłaci pracodawcy
markus
rok temu
Proponują 3500 albo mniej brutto i płaczą że brak chętnych.
bErQchBv
ania
rok temu
żeby dostać dobrą pracę to się trzeba do partii zapisać a nie po portalach szukać!
ccc
rok temu
a może ogłoszenia są słabe? lub zarobki?