Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Janusz Piechociński bije na alarm. "Wtedy Zielony Ład nie przeszkadzał"

Michał Kołodziejczak, który do niedawna stał na czele protestów rolniczych, dziś jest politykiem, członkiem polskiego rządu. To kłopot dla niego? - Mało tego, ci którzy szli w wyborach razem z PiS-em, dziś stają na czele protestów. Mówię o niektórych działaczach "Solidarności" - powiedział w programie "Newsroom" WP Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki. - A wtedy milczeli. Zielony Ład im się wówczas podobał. Nie jest tak, że jak przez pięć lat popełniło się masę błędów, a one zdetonowały, to teraz w perspektywie miesiąca czy dwóch te problemy nagle się rozwiąże. Jedynym zasobem polskich gospodarstw, które żyją z produkcji roślinnej, jest zgromadzona w silosach pszenica i kukurydza. Rolnictwo produkcyjne jest w bardzo trudnej sytuacji, bo całkowicie utraciło rentowność. Rolnicy wchodzą w zmiany potwornie zadłużeni. Pytają mnie: jak ja mam posypać pole nawozem? Zużycie nawozów mocno spada. Efekt? Zbiór będzie mniejszy, a za rok, za dwa...

rozwiń
KOMENTARZE
(488)
Stop rolnicze...
miesiąc temu
Rolnicy nie chcą zielonego ładu, a inni nie chcą drogiej żywności faszerowanej nawozami i nie chcą męczarni zwierząt. Przez ostatnie 8 lat za dużo było rozdawnictwa dla osób, którym się nie chciało uczyć i pracować. To spowodowało, że wszystko jest drogie, a za chwilę dosięgnie nas bezrobocie. Nie mogę pojąć dlaczego rolnicy są taką grupą społeczną, której się ciągle daje, a nic nie wymaga w zamian. Dlaczego my musimy płacić podatki, a oni nie? Dlaczego ich stać na wiele i ciągle ryczą o więcej. Chcemy tańszą i zdrową żywność, a nie rolniczy terror.
tadzik
miesiąc temu
rolnicy nie mają pieniędzy? TAK NIE ŁGAŁ nawet morawiecki
michu
2 miesiące temu
to, że rolnicy nie mają pieniędzy to gruba przesada. w mojej okolicy jest kilkanaście dużych gospodarstw gdzie rolników stać jest na wszystko, mają wielkie domy, samochody typu SUV, oczywiście nowe, prosto z salonu. mnie na takie luksusy nie jest stać a bardzo ciężko pracuje. na ogromne wrecz luksusowe domy również nie... więc proszę przestać plakać. są lepsze i gorsze czasy, po prostu rolnicy przyzwyczaili się do dopłat i różnych dotacji czy uprzywilejowanych kredytów. Teraz jak się ma ukrócić a nie ma się jaj na to żeby coś zmieniać to jest wielki płacz.
Sure, Not
2 miesiące temu
Jak się idzie głosować do PE lub Sejmu to się idzie głosować na ludzi którzy reprezentują nasze interesy. Jak się nie chodzi głosować lub głosuje się byle jak to są problemy. Rolnicy powinni wystawić swoją delegację kandydatów do PE. Wszelkie dyrektywy muszą być uchwalone w Europie przez Parlament Europejski jak w USA przez Kongres.
ddddddddd
2 miesiące temu
Rolnicy w swoich drogich furach (traktowy za milion) zapomnieli, że otrzymują dopłaty od nic nierobienia, tak im źle? Budują bez pozwoleń, nie płaca składek, nie wisi nad nimi sanepid, nie płaca podatku od wynajmu, nie płacą podatku od nieruchomości, nie ubezpieczają się a jak klęska to i tak rząd pomoże i ciągle źle? TEN RZĄD TO PIERL---NI LOBBIŚCI. ZYSKI BANKÓW SĄ REKORDOWE A ONI KOMBINUJĄ JAK NIE DAC LUDZIOM ODPOCZĄĆ OD LICHWY! BO TO JEST LICHWA, że W RACIE 3000 tys tylko ok. 250 zł to spłata kapitału!!!! JE---NI LOBBIŚCI BANKOWI!!!! Dotąd procedura była prosta, każdy kto chciał to zawieszał ratę, teraz kto będzie się szarpał z bankami, donosił zaświadczenia, liczyć dochody, co w przypadku przedsiębiorców już w ogóle robi się skomplikowane!!!!! RZĄD LOBBYSTÓW BANKOWYCH I WIATRAKOWYCH!!!!
...
Następna strona