Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd założył, że elektrownia atomowa powstanie do 2033 roku. "Musimy chodzić po ziemi"

- Nie znam żadnej elektrowni atomowej w Unii Europejskiej, która została wybudowana w tak ekspresowym czasie. Musimy chodzić po ziemi - powiedział w programie "Newsroom" były wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski (Solidarna Polska). Rząd w Polityce Energetycznej Polski do 2040 roku zakłada, że pierwszy blok powstanie do 2033 roku. Poseł PiS Antoni Macierewicz mówi niedawno, że elektrownia atomowa będzie zlokalizowana w Bełchatowie. Kowalski dodał, że inwestycje w Finlandii, Wielkiej Brytanii i Francji są opóźnione. - Obiecywanie Polakom, że w 10 lat wybudujemy pierwszy blok, chociaż w ciągu ostatnich 15 lat nie podjęliśmy nawet decyzji o lokalizacji, jest bardzo huraoptymistyczne - podkreślił. Uważa, że pierwsza elektrownia atomowa może powstać do roku 2040 pod warunkiem, że państwo weźmie się za to "bardzo twardo".

22-02-2021
Tagi:
atom, energetyka, video
13 reakcji
0
0
13
Podziel się
Komentarze (13)
zobacz więcej komentarzy (13)
KOMENTARZE
(13)
APiS
rok temu
Zdążymy z naszą elektrownią atomową na czas gdy inni już się z swoimi pożegnają i będą energię wytwarzać w mniej ryzykowny sposób.
Pic PiS
rok temu
Zlecić Rydzykowi! Jemu siły nadprzyrodzone oraz miliardy publiczne pomogą skutecznie. Utopić.
kacper
rok temu
Zaniechali to co zrobiła PO bo elektrownia już by była w Polsce.Dobrze że PO skończyła budowę gazoportu bo by było to samo co z elektrownią
int
rok temu
Jeśli budowa nie będzie szła zgodnie z planem to zawsze można zorganizować protesty jak z EJŻ żeby ją przerwać.
ToMy
rok temu
Puki co ja też pozostaję przy ogrzewaniu węglowym do 2033r