Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Szukanie pracownika, jak szukanie żony. "Kluczem jest czas, to się nie dzieje z dnia na dzień"

- Z szukaniem dobrego pracownika jest jak z szukaniem dobrej żony czy męża –powiedziała Beata Kapcewicz, ekspert ds. HR. – Tylko dziś mamy taką sytuację, że pracownicy zaczynają za późno szukać pracy, a pracodawcy – pracownika. Firmy mówią o potrzebie zatrudnienia dopiero wtedy, gdy sytuacja staje się mocno paląca, gdy firmie nie idzie. A pracownika – biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową – trzeba zacząć szukać dużo, dużo wcześniej.

KOMENTARZE
(111)
Aneta
4 lata temu
Przepisem na znalezienie pracowników jest współpraca z Agencjami pracy, z popularnych i sprawdzonych mogę polecić firmę Eurokadra
manolo
5 lata temu
W Polsce nigdy nie bedzie dobrej placy i bezpieczenstwa bytowego dla pracownika, przestancie sie ludzic. W 30 lat od zmiany ustroju to mozna przebudowac i przeorganizowac kraj tej wielkosci 2 razy, a tu co funkcjonuje dobrze? Jedynie skarbowy aparat represji, a tak nic. Wszedzie nikt nic nie wie, bajzel, nepotyzm itd. Np. mowi sie, opieka medyczna? Prostszej dziedziny nie potrafi sie sprawnie ogarnac, np. poczty, bo tez bajzel. Polska nigdy nie umiala sie rzadzic, bo po dobroci nie ma porzadku i nigdy nie bedzie. Porzadek i jasnosc jest tylko, jak jest obce zwierzchnictwo. Np. jak funkcjonuje firma, gdzie jest zagraniczny zarzad, a jak, gdzie polski? Gdzie Polak ma troche wladzy, to zaraz chaos, szwindelki, obsadzanie swojakami, tu chapnac, tam oszachraic, a efekty i miejsca pracy to niewazne, byle tu i teraz. Polak cwaniak, raptus chce szybkiej kapuchy nawet po trupach, a nie systematycznej pracy latami.
ja
5 lata temu
Nie wszyscy nadają się do pracy lub prowadzenia własnej firmy. Mają oczekiwania, a brakuje im umiejętności, za które ktoś chciałby dużo płacić. Ludzie nie uczą się. Trzeba też rozumieć, że nauka nie kończy się na szkole. Zobaczcie ksią.żke "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Kilka drobnych zmian może zrobić wielką różnicę.
stolarz
5 lata temu
Trzeba bylo o nich dbac 10+ lat temu, to by byli, bo to inwestycja, a tak, gardziliscie, szykanowaliscie to wyjechali i dorabiaja inne kraje, ale siebie przy okazji tez, bo tu co? Dalej nic nie dziala, jak powinno i nigdy nie bedzie, bo Polacy nie umieja dobrze rzadzic i gardza soba wzajemnie, choc Polska z potencjalem, ktory ma, powinna nalezec do najbogatszych na swiecie.
mm
5 lata temu
Eksperci, sami eksperci. W gębie.
...
Następna strona