Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Taki cios w samą wigilię. Salmonella w mięsie z Polski

125
Podziel się

Katastrofa dla polskiego przemysłu mięsnego. Bułgarzy wykryli salmonellę w partii drobiu z Polski, dotyczy to aż 21 ton mięsa.

Bułgarzy wykryli salmonellę w drobiu z Polski
Bułgarzy wykryli salmonellę w drobiu z Polski (East News)
bDnULAbp

W samą wigilię bułgarskie media poinformowały o wykryciu kolejnej partii pochodzącego z Polski mięsa drobiowego skażonego salmonellą - podaje next.gazeta.pl. Na początku grudnia tamtejsze służby dokonały podobnego odkrycia. Mięso z naszego kraju ma problemy i w innych częściach Europy.

Bułgarski serwis informacyjny Nova w samą wigilię poinformował o tym, że Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności wykryła 21 ton mięsa drobiowego skażonego salmonellą.

bDnULAbr

To efekt działań Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) - za jego sprawą na początku miesiąca Bułgarzy zablokowali sprzedaż 100 ton mięsa z Polski, które było zanieczyszczone tą samą bakterią.

Przedstawicielka bułgarskiej agencji ds. Bezpieczeństwa Żywności wyjaśniła, że wzmożone kontrole to efekt ostrzeżeń w sprawie polskiego drobiu, których było co najmniej kilkanaście.

Jak dotąd nie odnotowano przypadków zatrucia wśród konsumentów. Lokalne media, na które powołuje się next.gazeta.pl, podały, że zainfekowane salmonellą mięso nie jest szkodliwe dla zdrowia po obróbce termicznej.

bDnULAbx
Zobacz także: Obejrzyj: Salmonella w mięsie z Polski. Kolejny kryzys wizerunkowy

Jak przypomina portal, na początku listopada Włochy zdecydowały się opublikować listę najbardziej niebezpiecznych produktów spożywczych. Wśród nich znalazł się polski drób, który - jak w Bułgarii - może być zakażony salmonellą.

bDnULAby

Powodem, dla którego mięso z naszego kraju znalazło się na czarnej liście jest fakt, że w 2019 r. w Unii Europejskiej wydano sześć ostrzeżeń RASFF. Podobne zastrzeżenia padły pod adresem mięsa z Węgier. Czarna lista zawiera ponadto m.in. pistacje z USA, czy małże z Hiszpanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDnULAbS
KOMENTARZE
(125)
Polak
11 miesięcy temu
Polska , dobra zywnosc! Dobre, bo polskie itd! Obserwuje to juz od 2 lat i bylo takich przypadkow juz kilkanascie i to z zywnoscia wysylana na eksport!
PiS wykończy ...
11 miesięcy temu
No to kochani rolnicy którzy tak ochoczo popieracie PiS będziecie teraz to sami musieli zjeść. Ta władza PiS to zgraja nieudaczników którzy tylko potrzebują waszych głosów w wyborach. Ale o wasze interesy gospodarcze to nic a nic nie umieją zadbać. Dalej ich popierajcie a pójdziecie z torbami po prośbie. Im tylko trzymanie za twarz społeczeństwa jest w głowie a nie wasze interesy. To samo jest z wieprzowiną i świńskim pomorem którą to chrobę przywlekły dziki.
jon
11 miesięcy temu
A nas tym karmią ,kontroli żadnej,coraz więcej ludzi umiera na raka
bDnULAbT
Leon
11 miesięcy temu
Herbiscyt w niektórych kaszach gryczanych w polskich sklepach to kolejny skandal. Niektózy rolnicy spryskują zboża przed żniwami aby je podsuszyć. A później Polacy to jedzą.
Qwerty
11 miesięcy temu
Ludzie co piszecie zrecie kury i myślicie że nasze nasze to są ale etykietki że to Polskie najpierw trzeba się wziąć za ukraine zobaczcie ile oni drobiu pchają do nas czy ktoś o tym mówi Nie i czy myślicie że na Ukrainie przestrzega się higieny albo co ten drób żre kogo to obchodzi byle kasę się zgadzala. Sprowadzają pączkują u nas i dalej na nasze sklepy a reszta na Europę no niestety tak my pomagamy tym podobno naszym - ( przyjacielom)-
...
Następna strona