Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Tarcza finansowa PFR. Połowa pieniędzy już się rozeszła

6
Podziel się:

49,5 mld zł - tyle pieniędzy popłynęło już z Polskiego Funduszu Rozwoju do polskich firm. Najmocniej skorzystały małe i średnie przedsiębiorstwa.

Tarcza finansowa PFR. Połowa pieniędzy już się rozeszła
Przepisy o tarczy finansowej dyskryminują tych, którzy zatrudnili w tym roku pracowników (KPRM, Krystian Maj, KPRM)
bEsnadCd

Polski Fundusz Rozwoju poinformował w poniedziałek, że w sumie wypłacił już 49,5 mld zł subwencji. W sumie pieniądze trafiły do ponad 265 tys. firm, które zatrudniają 2,5 mln osób.

Najwięcej, bo aż 35 mld zł trafiło do małych i średnich przedsiębiorstw. Nieco mniej, bo 14,5 mld zł to subwencje dla mikrofirm.

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to już ostatnie tygodnie na to, by ubiegać się o pomoc od państwa. Tarcza finansowa przewidziana została bowiem tylko do końca lipca. Od sierpnia wniosków nie będzie już można składać, o ile rząd nie zdecyduje o przedłużeniu programu pomocowego.

bEsnadCf
Zobacz także: Tarcza finansowa zwiększy dług publiczny. Prezes PFR: "to się opłaci"

Dopiero kilka dni temu Komisja Europejska zaakceptowała plan dla największych przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 250 pracowników. Ta część tarczy finansowej została oszacowana na 25 mld zł.

Jak mówił w ubiegłym tygodniu w programie "Money. To Się Liczy" prezes PFR Paweł Borys, w najbliższych dniach takie firmy mogą już ubiegać się o pomoc. Pieniądze jednak trafią do firm w ciągu 3-6 tygodni. Tu proces jest bowiem znacznie bardziej skomplikowany.

bEsnadCl

Pocieszające dla dużych firm jest to, że one mają czas na złożenie wniosku do końca roku kalendarzowego, a nie - jak te mniejsze - do końca lipca.

bEsnadCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
mateusz
rok temu
Tarcza finansowa dużo mi pomogła, a tak szczerze to z pół godziny na infolinii 0 800 800 120, do tego drugie tyle na wniosek online i tyle. Chwila czasu i subwencje mam ;)
KarolinaW
rok temu
Nie dziwi mnie to taka pomoc jest przedsiębiorcom potrzebna. Dobrze że państwo w taki sposób im pomaga. Mój mąż również skorzystał z pomocy dla małych przedsiębiorstw. Przyznam ze trochę to było z tym problemu, trzeba było usiąść i poczytać dokładnie na stronie PFR co sie nalezy i o jaka pomoc mozna sie ubiegac. Ale jest tez infolinia PFR: 0 800 800 120 Tam równiez mozna uzyskac wiele informacji.
Mirka
rok temu
Rozchodzą się bo firmy chętnie korzystają - i dobrze. Trzeba pomagać im przetrwać. Ja też złozyłam wniosek. A Nawet skorzystałam z pomocy na infolinii PFR :)
bEsnadCH
satyr
rok temu
Sporo "biznesmenów" weźmie forsę, przeje ją ... i ogłosi upadłość......
asz
rok temu
Te pieniądze to jak mały deszczyk dla wysuszonej ziemi.....Nawet kilkakrotnie wyższe kwoty nie rozruszają na dobre gospodarki, bowiem większość small biznesów niebawem padnie?