Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza finansowa PFR. Połowa pieniędzy już się rozeszła

49,5 mld zł - tyle pieniędzy popłynęło już z Polskiego Funduszu Rozwoju do polskich firm. Najmocniej skorzystały małe i średnie przedsiębiorstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Przepisy o tarczy finansowej dyskryminują tych, którzy zatrudnili w tym roku pracowników (Fot: Krystian Maj, KPRM)

Polski Fundusz Rozwoju poinformował w poniedziałek, że w sumie wypłacił już 49,5 mld zł subwencji. W sumie pieniądze trafiły do ponad 265 tys. firm, które zatrudniają 2,5 mln osób.

Najwięcej, bo aż 35 mld zł trafiło do małych i średnich przedsiębiorstw. Nieco mniej, bo 14,5 mld zł to subwencje dla mikrofirm.

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstwto już ostatnie tygodnie na to, by ubiegać się o pomoc od państwa. Tarcza finansowa przewidziana została bowiem tylko do końca lipca. Od sierpnia wniosków nie będzie już można składać, o ile rząd nie zdecyduje o przedłużeniu programu pomocowego.

Tarcza finansowa zwiększy dług publiczny. Prezes PFR: "to się opłaci"

Dopiero kilka dni temu Komisja Europejska zaakceptowała plan dla największych przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 250 pracowników. Ta część tarczy finansowej została oszacowana na 25 mld zł.

Jak mówił w ubiegłym tygodniu w programie "Money. To Się Liczy" prezes PFR Paweł Borys, w najbliższych dniach takie firmy mogą już ubiegać się o pomoc. Pieniądze jednak trafią do firm w ciągu 3-6 tygodni. Tu proces jest bowiem znacznie bardziej skomplikowany.

Pocieszające dla dużych firm jest to, że one mają czas na złożenie wniosku do końca roku kalendarzowego, a nie - jak te mniejsze - do końca lipca.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2020

AntoniJakby po rządziło to te firmy złamanego grosza by nie dostały. Rostowski już mówił - pieniędzy nie ma i nie będzie :-)

15-06-2020

aszTe pieniądze to jak mały deszczyk dla wysuszonej ziemi.....Nawet kilkakrotnie wyższe kwoty nie rozruszają na dobre gospodarki, bowiem większość … Czytaj całość

15-06-2020

satyrSporo "biznesmenów" weźmie forsę, przeje ją ... i ogłosi upadłość......

Rozwiń komentarze (6)