Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Wiceminister zdrowia o masowych L4 nauczycieli: "Nadużycia zostaną wykryte"

- Przyznanie zwolnienia musi być poprzedzone badaniem lekarskim - przypomniał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. W ten sposób odniósł się do pytania o zwolnienia lekarskie nauczycieli, dla których L4 było formą strajku. - Ministerstwo Zdrowia współpracuje z ZUS i resortem rodziny, żeby sprawdzać, czy nie było nadużyć. Jestem przekonany, że ZUS działa na pełnych obrotach, jeśli tylko były nadużycia, to zostaną wykryte - oświadczył wiceminister. Jednak na pytanie, czy będzie apelował do lekarzy, by nie wypisywali L4 niezadowolonym grupom społecznym, mówi: Nie śmiałbym apelować do lekarzy. Lekarz to jest wolny zawód, wymaga ukończenia trudnych studiów, musi za każdym razem kierować się wiedzą medyczną. Ja mogę do każdego apelować, żeby rzetelnie wykonywał swoją pracę, bez względu na to, czy jest lekarzem, czy urzędnikiem państwowym - mówił o masowych zwolnieniach lekarskich nauczycieli Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

41
Podziel się:
KOMENTARZE
(41)
h,mmmmgb
5 lata temu
skoro asystentki NBP zgarniają po milion zł rocznej pensji rok w rok, milicja choruje na psia grype to czemu niby reszta nie ma oszukiwać? Przykład idzie od czapy
Nędza PRL
5 lata temu
Jakoś przy l4 milicjantów i pracowników sądów ZUS nie kwapił siędo kontroli. Ciekawe dlaczego.
płatniki
5 lata temu
żyjecie nieroby zusowskie z naszej krwawicy , biurokracja ,lizusostwo i ciągła kontrola pracowników - a gdzie kontrole policyjnych choruszków ,zwolnień od psychologa dla ludzi którzy łażą z bronią po ulicach jak dostali po 1000 złi podwyszkę zgroza.
gość
5 lata temu
Weźcie sie za tych co na zwolnieniach za granice do pracy jeżdżą albo sobie wczasy przedłużają
adam
5 lata temu
może chodzi o to żeby wypłacić premie za kontrole zamiast należnego za zwolnienia ;) i zastraszyć nauczycieli przed planowanym protestem ?
...
Następna strona