Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz handlu. Bujara: "Jesteśmy traktowani jak niewolnicy"

Od początku roku obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o zakazie handlu w niedziele, które mają likwidować luki w przepisach. Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, że sieci handlowe będą szukały kolejnych sposobów na obejście przepisów, np. zatrudniając pracowników w niedziele na podstawie przepisów ustawy covidowej, która dawała możliwość pracy przy wykładaniu na półki niezbędnych towarów. – Intencją ustawodawcy było to, żeby dotowarować półki, a nie zmuszać pracowników do pracy w niedziele i robić biznes kosztem pracowników – powiedział w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara, przewodniczący handlowej "Solidarności". – My, pracownicy handlu, jesteśmy w Polsce traktowani jak tania siła robocza, jak niewolnicy. Nie ma takich warunków w Europie Zachodniej, nawet w krajach postkomunistycznych, jak Czechy, czy Węgry. Tam są układy zbiorowe pracy, tam wiele kwestii jest regulowanych. U nas mamy "wolną amerykankę" – dodał i zaapelował do...

rozwiń
0
0
99
Podziel się
Komentarze (99)
zobacz więcej komentarzy (99)
KOMENTARZE
(99)
Jass
6 miesięcy temu
Nie podoba się to fora ze dwora. Może przyjmą was do pracy w ministerstwach. Akurat macie ku temu kwalifikacje. Zdaje się , że coś się komuś pomyliło. To sklepy są dla klienta a nie odwrotnie. Skoro ludzie chcą kupować to sklepy powinny być czynne.
Ukii
6 miesięcy temu
A co z tymi którzy pracują w gastronomi, hotelearstwie i całej masie innych profesji traktowanych jak tania sila robocza do pracy w niedziele? Czy oni nie mają rodzin i dzieci do spędzania z nimi czasu w niedzielę? Czemu rząd zajmuje się tylko pracownikami handlu a nie wszystkimi? Wszyscy pozostali moga pracowac w niedzielę tylko nie pracownicy sklepów bo maja odpoczywać bo rząd tak chce? To sa jakieś jaja normalnie i kpiny z wszystkich pozostałych co pracują u innych pracodawców w niedziele i święta! ( sam tak pracowałem w korporacji przez kilka lat i co czemu rząd nie porusza praw pracownikow biurowych z korporacji oni mogą pracować w niedziele? Normalna kpina cyrk, jaja i brak jednego prawa dla wszystkich!.
Kulczyk
6 miesięcy temu
Inflacja jest globalnym genialnym lewackim pomysłem który w imieniu prawa pozwala łupić jednego czy drugiego ile się da i tak długo ile się da by broń boże przypadkiem z niewolnika nie stał się panem i by nie mógł lepiej i godnie żyć
pracuję
6 miesięcy temu
w niedzielę bo chcę i lubię. Ciekawe ile ten Pan przepracował w markecie? kto nie chce zabijać zwierząt nie musi być rzeźnikiem, nie musi jeść mięsa, jego wybór. Ale dlaczego ma zakazywać innym? Do handlu nie biorą z łapanki, nie chcesz, możesz posłem zostac i brać kasę za nic. Albo zwiazkowcem.
Rafał
6 miesięcy temu
Żeby było sprawiedliwie wszyscy powinni pracować przez siedem dni w tygodniu. Jak by było przyjemnie jak byśmy mogli pójść do urzędu w niedzielę aby załatwić jakąś pilna sprawę, pójść do przychodni jeśli jesteśmy chorzy, na spokojnie pójść na wywiadówkę w weekend zamiast w tygodniu gonić z językiem na brodzie. Czemu nikt nie chce pójść w tę stronę?
...
Następna strona