Trwa ładowanie...
bEJxUYGJ
Notowania
Przejdź na

Waloryzacja emerytur 2022. Ile konkretnie? Inflacja zje podwyżki? Ekspert wylicza

Rząd przyjął projekt budżetu na 2022 rok, zakłada m.in. waloryzację ren i emerytur na poziomie 4,89 proc. O ile konkretnie wzrosną emerytury? - Najniższa emerytura to będzie około 1315 złotych, minimum, a może nawet 1320 zł. Mówimy o kwotach brutto - powiedział w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. Był też pytany, czy waloryzacja emerytur nie zostanie zjedzona przez wzrost cen. - Oczywiście głównym powodem waloryzacji jest inflacja, czyli wzrost cen, który w ostatnich miesiącach rozpędza się coraz bardziej i też jest historyczny, patrząc po ostatniej dekadzie. Finalnie duża część, pytanie jak duża, zostanie skonsumowana przez wszechobecne podwyżki cen, czy to produktów żywnościowych, czy energii, kosztów paliwa. Ale nadal jest to ustawowe prawo do zwiększenia wartości świadczenia. Gdyby tego nie było, emerytury co roku znaczyłyby coraz mniej, ich wartość byłaby coraz niższa. Inną kwestią jest poziom wyznaczenia...

rozwiń
79 reakcji
1
0
78
Podziel się
Komentarze (78)
zobacz więcej komentarzy (78)
bEJxUYGV
KOMENTARZE
(78)
jol
2 miesiące temu
Obniżyć podatk od rent i emerytur do 10% bo my juz oddalismy pieniądze państwu a w zamian zlikwidowac 13 i 14 emerytury. Przywrócić podatek dla młodych i zlekwidowac 500+
jonat
2 miesiące temu
A gdzie te pieniądze od zmarłych 76 tyś.cowidowych i 74 tyś. nie leczonych normalnych , na co mają zamiar je przeznaczyć ? Na podwyżki dla nierobów z wiejskiej?
zxcvbnm
2 miesiące temu
a moja pensja od kilku lat ani drgnie
bEJxUYHn
Janek
2 miesiące temu
Węgry Czechosłowacja podniosły stopy procentowe żeby obniżyć inflację a nasz Glapek nie chce zbić inflacji niech Polacy płacą coraz więcej !!!!!!!!!!!!
Oczywista ocz...
2 miesiące temu
Czyli podwyżka netto ok. 3,8%. Całkiem fajnie tylko ile wynosi inflacja? Niestety, wychodzi na to że realnie emeryci i tak będą w plecy. Ciemny lud się cieszy bo "PiS-da".
...
Następna strona