Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opłata reprograficzna nawet od aparatów. Ekspert wylicza absurdy

Aparaty fotograficzne, dekodery telewizyjne czy czytniki e-book na liście do pobierania opłaty reprograficznej. Dlaczego mamy za to płacić? - Odpowiem też pytaniem, kiedy ostatni raz poszedł pan do księgarni lub biblioteki z aparatem fotograficznym, zrobił zdjęcie książki, by potem wydrukować ją w domu na drukarce i czytać? Według autorów tej propozycji jest to masowe rozwiązanie służące do czytania książek - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska. Był też pytany o słowa przedstawicieli rządu oraz środowisk artystycznych, które ostro krytykują branżę cyfrową. - Wielokrotnie byłem atakowany w niewybredny sposób, w odróżnieniu od moich oponentów, nigdy nie zniżyłem się do atakowania kogokolwiek personalnie. Od ludzi kultury oczekuję więcej kultury i merytorycznej dyskusji. Do 2 czerwca, zgodnie z terminem konsultacji, złożymy opinię w Ministerstwie Kultury, wraz z apelem o rozpoczęcie takiej merytorycznej...

rozwiń
20 reakcji
1
3
16
Podziel się
Komentarze (16)
zobacz więcej komentarzy (16)
KOMENTARZE
(16)
Edziu lovelas
rok temu
Proponuję opłatę solidarnościową. Bogaci artyści płacą podatek na biedniejszych. Beata Kozidrak, Golcowie niech płacą na jasia poetę itp.
Maasaakraa
rok temu
CO TO MA ZNACZYĆ?? Czemu narzędzie czyjejś pracy należy opodatkować, skoro może kraść czyjąś inną pracę artystyczną?? Gdzie tu jest sens???
majka
rok temu
nie mogę o tym czytać już :/ w ogóle od wszystkiego niech zrobią te podatki! bo to nie zadna opłata a kolejny podatek
arbusska
rok temu
niby od smartfonów nie będzie ale to i tak nie zmienia tego że to straszna głupota. Mamy płacić żeby nieudacznikom żyło się wygodniej
tictac
rok temu
W dzisiejszych czasach lepiej będzie opodatkować artystów, a z uzyskanych środków dotować urządzenia elektroniczne, niż odwrotnie. Przynajmniej może uda się zmniejszyć wykluczenie cyfrowe. A jak się artysta będzie musiał przesiąść z Rolls-Royce'a do Mercedesa to mu się krzywda wielka nie stanie:)