Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Opłata reprograficzna nawet od aparatów. Ekspert wylicza absurdy

Aparaty fotograficzne, dekodery telewizyjne czy czytniki e-book na liście do pobierania opłaty reprograficznej. Dlaczego mamy za to płacić? - Odpowiem też pytaniem, kiedy ostatni raz poszedł pan do księgarni lub biblioteki z aparatem fotograficznym, zrobił zdjęcie książki, by potem wydrukować ją w domu na drukarce i czytać? Według autorów tej propozycji jest to masowe rozwiązanie służące do czytania książek - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska. Był też pytany o słowa przedstawicieli rządu oraz środowisk artystycznych, które ostro krytykują branżę cyfrową. - Wielokrotnie byłem atakowany w niewybredny sposób, w odróżnieniu od moich oponentów, nigdy nie zniżyłem się do atakowania kogokolwiek personalnie. Od ludzi kultury oczekuję więcej kultury i merytorycznej dyskusji. Do 2 czerwca, zgodnie z terminem konsultacji, złożymy opinię w Ministerstwie Kultury, wraz z apelem o rozpoczęcie takiej merytorycznej...

rozwiń
16
Podziel się:
KOMENTARZE
(16)
Edziu lovelas
2 lata temu
Proponuję opłatę solidarnościową. Bogaci artyści płacą podatek na biedniejszych. Beata Kozidrak, Golcowie niech płacą na jasia poetę itp.
Maasaakraa
2 lata temu
CO TO MA ZNACZYĆ?? Czemu narzędzie czyjejś pracy należy opodatkować, skoro może kraść czyjąś inną pracę artystyczną?? Gdzie tu jest sens???
majka
2 lata temu
nie mogę o tym czytać już :/ w ogóle od wszystkiego niech zrobią te podatki! bo to nie zadna opłata a kolejny podatek
arbusska
2 lata temu
niby od smartfonów nie będzie ale to i tak nie zmienia tego że to straszna głupota. Mamy płacić żeby nieudacznikom żyło się wygodniej
tictac
2 lata temu
W dzisiejszych czasach lepiej będzie opodatkować artystów, a z uzyskanych środków dotować urządzenia elektroniczne, niż odwrotnie. Przynajmniej może uda się zmniejszyć wykluczenie cyfrowe. A jak się artysta będzie musiał przesiąść z Rolls-Royce'a do Mercedesa to mu się krzywda wielka nie stanie:)