Trwa ładowanie...
bDSGKKGd

Notowania

Business – Wszystkie wiadomości

37
13.04.2021 13:28

CANAL+
 / 
Nowe-stare kanały. Już niedługo w twoim telewizorze

CANAL+ szykuje się na zmiany. Już od 15 kwietnia dwa lifestylowe kanały stacji będą funkcjonować pod zmienionym szyldem. Znane widzom tytuły w nowej odsłonie to tylko część oferty, jaką już teraz zapowiada stacja.

5
13.04.2021 12:41

MINISTERSTWO CYFRYZACJI
 / 
Nowe dowody osobiste. Kiedy będziemy zmuszeni pozbyć się starych?

Już 2 sierpnia br. do użytku wejdą nowe dowody osobiste. Z tej okazji wiele osób zadaje sobie podstawowe pytanie: do kiedy będę mógł skorzystać ze starego dokumentu? Odpowiadamy.

2
13.04.2021 12:16

BEZPIECZEŃSTWO
 / 
Brak licencji i fałszywe prawa jazdy. Prawie połowa warszawskich przewoźników ma coś na sumieniu

Ok. 45 proc. kontroli u przewoźników w stolicy kończyło się stwierdzeniem nieprawidłowości - informuje stołeczny ratusz. Kierowcy mają m.in. świadczyć usługi bez licencji taksówkarskiej lub posługiwać się fałszywym prawem jazdy.

639
13.04.2021 11:47

ORLEN
 / 
Przejęcie Polska Press wstrzymane. Znamy uzasadnienie sądu

Orlen na razie nie może przejąć Polska Press. Na razie, czyli dopóki trwa rozprawa w sądzie. Jak tłumaczy nam warszawski sąd, Orlen de facto nie może zarządzać teraz Polska Press. Daniel Obajtek uznaje natomiast, że nikt koncernowi tych praw ograniczać nie może.

5
13.04.2021 11:25

FIRMY
 / 
Minister o protestach przedsiębiorców. "Nic z nich nie wynika"

- Takie protesty przedsiębiorców nie przyniosą żadnego skutku - mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Dopytywana w programie "Money. To się liczy" o stworzenie przez rząd mapy drogowej dla przedsiębiorców, odpowiedziała jedynie, że nie da się jej w tym momencie przygotować. Zaś na argument, że jesienią takie progi zostały pokazane, odpowiedziała jedynie że "przez opozycję zostało to wykorzystane do nakręcania negatywnych emocji". - Mierzymy się z więcej niż jednym wariantem wirusa i epidemia nauczyła nas, że jakiekolwiek planowanie jest bardzo dużym wyzwaniem - powiedziała Olga Semeniuk. Jak dodała, zamiast "tworzenia osi czasu woli pracować nad kolejnymi programami pomocowymi dla polskich firm".

bDSGKKGf
27
13.04.2021 11:10

EPIDEMIA
 / 
Biznes w podziemiu. Minister: z tego co wiem, nie narzekają

- Dzięki działaniom rządu firmy w wielu branżach wciąż działają, a spadek zatrudnienia jest niewielki - tak o ewentualnym wsparciu dla branż objętych lockdownem mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Jak dodała, rząd zamierza przedłużyć okres obowiązywania tarczy branżowej do końca kwietnia. - Rozszerzyliśmy tę pomoc z 49 do ponad 60 kodów PKD - mówiła wiceminister rozwoju. To oznacza pomoc na poziomie 7 mld zł, choć jeszcze niedawno było to około 3 mld zł. Wiele firm z branży beauty mimo to skarży się na brak pomocy ze strony państwa. Co na to wiceminister? - Z tego co wiem, to branża beauty nie narzeka - skwitowała Olga Semeniuk. Szybko dodała jednak, że na pieniądze trzeba poczekać. Winny jest "proces formalno-administracyjny". - To są środki z budżetu państwa, więc musimy działać zgodnie z przepisami - stwierdziła wiceminister rozwoju.

8
13.04.2021 10:55

POWRÓT DO SZKÓŁ
 / 
Powrót do przedszkoli. Czarnek mówi, co musiałoby się stać

Jeśli tendencja spadkowa się utrwali, od poniedziałku dzieci wracają do przedszkoli - zapowiedział minister edukacji Przemysław Czarnek. Następnym krokiem byłaby z kolei decyzja o powrocie do szkół starszych roczników.

6
13.04.2021 10:47

EPIDEMIA
 / 
Wyjazd na majówkę? Zapomnij. Minister komentuje

- Dla mnie jest to w tej chwili mało możliwe - tak o odmrażaniu gospodarki w najbliższych tygodniach mówi wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Zaproszona do programu "Money. To się liczy" podkreśla, że wiele zależy od danych epidemicznych w nadchodzących dniach. - Na dziś zakładałabym funkcjonowanie w bieżącym lockdownie - mówi. Pytana o warunki odmrażania poszczególnych działów gospodarki Olga Semeniuk mówi o konieczności spadku liczby zachorowań do poziomu 6-7 tys. przypadków dziennie. Nie ma też co liczyć na "wyjazdową" majówkę w tym roku. Wiele wskazuje bowiem na to, że hotele pozostaną zamknięte. - Planowanie czegokolwiek na ten moment nie powinno mieć miejsca - mówi wiceminister rozwoju.

105
13.04.2021 10:30

GASTRONOMIA
 / 
Odmrażanie gospodarki. Minister zdradza kolejność branż

- Chociażby ze względów psychologicznych dzieci powinny wrócić do szkół - tak o odmrażaniu gospodarki mówi wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Gość programu "Money. To się liczy" przypomina, że jest resort jest gotowy do dialogu z przedsiębiorcami i otwierania np. galerii handlowych czy sklepów budowlanych razem z wieloma usługami. - Uważam że otwieranie aktywności na otwartym powietrzu jest o wiele bezpieczniejsze niż w zamknięciu. To bardzo dobry kierunek - mówiła Olga Semeniuk, wymieniając m.in. branżę eventową, ogródki gastronomiczne czy wesela "pod chmurką". Wiceminister rozwoju wyraźnie jednak zastrzega, że warunkiem jest tutaj poprawa pogody, ale przede wszystkim - spadek liczby zachorowań i wyhamowanie trzeciej fali epidemii koronawirusa.

bDSGKKGl
309
13.04.2021 10:04

ORLEN
 / 
Przejęcie Polska Press wstrzymane. O losach wydawnictwa prędko się nie dowiemy

Przejęcie Polska Press przez Orlen zostało wstrzymane. - Decyzja jest niezaskarżalna - tłumaczy sąd i publikuje krótkie oświadczenie. To oznacza, że przejęcia nie będzie, dopóki nie skończy się cała rozprawa w tej kwestii.

13.04.2021 9:57

PROMOCJE
 / 
Zalando Lounge. Spodnie Jack&Jones i kurtki Converse na przecenie

Zalando Lounge. Pośród wtorkowych promocji znajdziemy m.in. tanie kurtki marki Converse czy spodnie Jack&Jones, za które zapłacimy nawet 1/4 dawnej ceny. Podpowiadamy, na których rabatach wyjdziemy najlepiej.

13.04.2021 7:38

FINANSE
 / 
Kursy walut NBP 13.04.2020. Wtorkowy kurs euro, funta, dolara i franka szwajcarskiego

Kursy walut NBP wtorek 13.04.2020. Za jednego dolara zapłacimy 3,8144 zł. Cena jednego funta szterlinga to 5,2411 zł a franka szwajcarskiego 4,1222 zł. Z kolei euro możemy zakupić za 4,5330 zł.

1
12.04.2021 22:02

LOTERIA
 / 
Wyniki Lotto 12.04.2021 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa

Wyniki Lotto 12.04.2021 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa.

bDSGKKGm
37
12.04.2021 21:16

OSZUSTWO
 / 
Oszust wmówił mu, że zarobił krocie na kryptowalutach. Ofiara straciła 20 tys. zł

24-latek przed laty zainwestował w kryptowaluty. Gdy zadzwonił oszust i powiedział, że inwestycja przyniosła wysoki zysk, mężczyzna stracił czujność. Na jego oczach złodziej wyczyścił mu konto.

268
12.04.2021 20:38

DOWODY OSOBISTE
 / 
Nowe dowody osobiste. Od 2 sierpnia wielka zmiana

Tylko niecałe 4 miesiące zostały tym, którzy chcieliby złożyć wniosek o dowód osobisty przez internet. Od 2 sierpnia bez wizyty już się nie obejdzie. To dlatego, że zmienia się wzór dowodu i znajdzie się na nim m.in. odcisk palca.

185
12.04.2021 19:31

GOSPODARKA
 / 
Co dalej z Orlenem i Polska Press? Adam Bodnar komentuje

- Czym innym jest wstrzymanie, a czym innym weryfikacja decyzji prezesa UOKiK - mówi Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. To on w marcu zaskarżył decyzję prezesa UOKiK, który zgodził się na transakcję. W poniedziałek poinformował o wstrzymaniu tej decyzji przez sąd. Na tym jednak sprawa się nie kończy.

3
12.04.2021 19:00

GOSPODARKA
 / 
Strategia podatkowa. Nowy obowiązek dla firm coraz bliżej

Do końca roku kalendarzowego pierwsze firmy będą musiały opublikować tzw. strategię podatkową. Problem w tym, że nadal nie do końca wiedzą, co powinno się w niej znaleźć.

1K
12.04.2021 17:57

GOSPODARKA
 / 
Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane. Jest komentarz Obajtka

"Jestem zdumiony" - tak decyzję sądu ws. przejęcia Polska Press przez PKN Orlen skomentował prezes koncernu Daniel Obajtek. W poniedziałek Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował, że sąd ochrony konkurencji i konsumentów wstrzymał zgodę UOKiK na transakcję.