Trwa ładowanie...
bDTuLirV

Notowania

Przejdź na

PPK nie tak popularne, jak zakładał rząd. Polacy nie chcą oszczędzać na emeryturę?

- Do tej pory ponad 1 mln 700 tys. osób jest uczestnikami PPK, jeśli włączyć w to osoby, które korzystają z Pracowniczych Programów Emerytalnych, mamy już 2 mln osób, które gromadzą środki na emeryturę wspólnie z pracodawcą. Jesteśmy w trakcie wdrażania 4. etapu, kierowanego do mikroprzedsiębiorstw oraz w sektorze publicznym. To największy etap, pod względem liczby pracowników - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Był też dopytywany o niski odsetek chętnych do uczestniczenia w PPK. - Jeżeli chodzi o dane dotyczące 4. etapu, to musimy trochę poczekać. Ja wszystkich zachęcam, PPK okazały się sukcesem finansowym. Stopy zwrotu z funduszy inwestycyjnych przekraczają średnio 10 proc. uzyskały dobry wynik mimo kryzysu. A doliczając wpłaty państwa i pracodawcy, można było nawet podwoić swoje środki - dodał.

05-03-2021
151 reakcji
0
0
151
Podziel się
Komentarze (151)
05-03-2021
Jubiler Z GeneweyTeza nie trafiona. Polacy bardzo chcą oszczędzać na emeryturę, tylko nie chcą dać się okraść! Więc nowa teza/tutuł powinna brzmieć: Polacy nie chcą dawać się okradać.
zobacz więcej komentarzy (151)
bDTuLish
KOMENTARZE
(151)
Jubiler Z Gen...
miesiąc temu
Teza nie trafiona. Polacy bardzo chcą oszczędzać na emeryturę, tylko nie chcą dać się okraść! Więc nowa teza/tutuł powinna brzmieć: Polacy nie chcą dawać się okradać.
QuQu
miesiąc temu
W życiu, u mnie w pracy nikt się nie skusił, wystarczy jedna nocna ustawa przed wyborami aby za moją kase godnie pozwalać wstawać komuś z kolan, i tyle po pieniądzach. Albo ustawa zabezpieczająca te pieniądze transferem do ZUS. Nie ma głupich, wolę już trzyamć w skarpecie i tracić na inflacji i tak lepiej na tym wyjdę.
www
miesiąc temu
co za durny tytuł. Chcemy oszczędzać na emerytury tylko, że nikt nam nie gwarantuje stabilności tego ''programu'' przez dziesiątki lat!
bDTuLisz
ZK590
miesiąc temu
ja nie potrzebuje opiekunów dla MOICH pieniędzy.
sens ej
miesiąc temu
hahah kto sie da na to nabrać ? jak, widąć nieRząd nie ma zaufania suwerena ;p idz na PPK a Sasin przejebie ...
...
Następna strona