Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny mieszkań w dół nawet o 20 procent. Optymistyczny scenariusz dla rynku wtórnego

W otoczeniu recesyjnym, które nas czeka, i w otoczeniu wysokich stóp procentowych rzadko kiedy utrzymują się ceny nieruchomości. Już teraz widzimy dane za ostatnie dwa miesiące, zgodnie z którymi na rynku wtórnym zaczął się okres stabilizacji, a w niektórych miastach nawet okres korekty. Niewątpliwie duże znaczenie mają cykle na rynku nieruchomości, choć mało kto o tym mówi. Mieliśmy cykl stabilizacji, później eksplozji tego rynku, a teraz mocnego schłodzenia - mówił w programie "Newsroom" WP Tomasz Narkun, inwestor i analityk rynku nieruchomości. - Uważam, że wiele będzie zależało od naszych wynagrodzeń, czy one będą podążały realnie za inflacją. Prawdopodobnie nie, bo wchodzimy w taki okres, że bardziej będziemy bali się o pracę niż o to, czy dostaniemy jakąkolwiek podwyżkę. I jeśli wejdziemy w dość mocną recesję związaną z kryzysem energetycznym, to myślę, że niewiele osób może myśleć o zakupie nieruchomości w 2023 i 2024 roku. A to może doprowadzić do...
rozwiń
Tagi:
ceny mieszkań, rynek wtórny, nieruchomości
0
0
66
Podziel się
Komentarze (66)
zobacz więcej komentarzy (66)
KOMENTARZE
(66)
Mirek
18 godz. temu
Pierdoły opowiada ktoś mu pewnie za to płaci,pieniądze można dodrukować,ale działek pod budownictwo szanowny pan Glapiński nie dodrukuje więc budować nie ma gdzie a jak coś sie pojawi to schodzi na pniu.Propaganda i tyle.w 2008 r m2 mieszkania w mojej miejscowości kosztowal 2,5 tyś a obecnie grubo po nad 6 tyś więc widzimy jak staniały.
Michu
2 dni temu
To wina Państwa, PIS dał darmowe kredyty i dodrukowal dużo pustego pieniądza. To musiało tak się skończyć, to nie wina klientów i deweloperów.
PL.
3 tyg. temu
Nie żal mi deweloperki, i pośredników na wynajem. Szkoda pieniędzy, na takich. A o czystości, i jakości życia jest już wiele publikacji.
$$$
3 tyg. temu
Jak mieszkania stanieją to dobrze, bo będą je mogli kupić do mieszkania. Mniej Pośreników. Mniej wynajmu, mniej syfu. Będzie czyściej!
JGr
4 tyg. temu
Drut zbrojeniowy ,kosztował 9 tysiaków ,obecnie po piątaku nie ma kto kupować,znajomy tak utopił spore pieniądze na materiałach budowlanych i co ?
...
Następna strona