Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Jawne wynagrodzenia w ofertach pracy? "Zdecydowane nie"

- Tam, gdzie wynagrodzenia nie są jawne, dzieje się tak z bardzo konkretnych przyczyn. Np. możemy mieć bardzo duży niepokój wewnątrz, kiedy nowym pracownikom chcemy zaoferować wyższą stawkę, co może nie być uzasadnione, bo nowe stanowisko może być zupełnie inne niż istniejące. Poza tym to bardzo duża tajemnica przedsiębiorstwa, ile płacimy naszym pracownikom. Dziś kiedy wyrywamy sobie pracowników, to duża broń dla konkurencji. Podawanie tych wynagrodzeń to też niedomówienia. Czy to płaca z dodatkami czy bez? Z benefitami, które nierzadko są więcej warte? - mówiła w programie "Money. To się liczy" Katarzyna Lorenc, ekspert ds. rynku pracy BCC.

225
Podziel się:
KOMENTARZE
(225)
Kecul
4 lata temu
To może jeszcze nie jawny zakres obowiązków. I niech ogłoszenie wygląda tak : Firma xxx szuka pracowników za pieniądze:).
Waw
4 lata temu
Tak dla #jawnepłace! W UK działa, w Niemczech działa a u nas się nie da? Skończy się zaniżanie zarobków i robienie z Polski drugiego Bangladeszu.
MMM
4 lata temu
Widełki nie będą bardzo dużo bo firmy teraz osobo prowadzą rekrutacje na podobne stanowiska z zastrzeżeniem doświadczenia. Zwłaszcza duże firmy usługowe/finansowe/informatyczne. Będą osobne ogłoszenia na Juniora, Seniora i zazwyczaj pośrednie. Dodatkowym obowiązkiem powinna być nazwa firmy w ogłoszeniach. Bo teraz są to oferty pracy w dynamicznym zespole u lidera rynku za dobre wynagrodzenie i benefity. A jak się babka martwi, że kwestia benefitów będzie myliła ludzi to poprawka do ustawy, benefity mają być jawne i wycenione.
tempus fugit
4 lata temu
Ja bym jeszcze wiek partnerek utajnił- profilaktycznie.
Qwasnieski
4 lata temu
Gdyby ktoś mi napisał poniżej 8.000 brutto w ogłoszeniu to nawet bym nie wysłał CV i nie tracił czasu na rozmowy. Jednak widzę, ze tej Pani to nie przeszkadza. Ona lubi, jak ludzie tracą czas na rozmowy w skąpych, tanich firmach.
...
Następna strona