Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Natychmiastowa wykonalność. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

Zbuntowanym przedsiębiorcom grożą grzywny z natychmiastową wykonalnością. Co to znaczy? - Są dwie rzeczy, jedna to jest mandat, a drugie to kara administracyjna. Mandat wystawia policjant, a kara administracyjna - czyli to, co jest najgorsze - to od 5 do 30 tys. zł, co jest natychmiast wykonalne. Zanim się odwołamy, zanim sprawa trafi do sądu, może być tak, że ta kara - nałożona totalnie uznaniowo - zostanie nam na koncie zajęta - powiedziała w programie "Newsroom" adwokat Magdalena Wilk. - Nie dzieje się to błyskawicznie. Najpierw musimy otrzymać decyzję, musi upłynąć 7 dni i dopiero potem musimy liczyć się z tym, że nasze konto zostanie zajęte. Jeżeli już to nastąpi, otrzymamy druczek i tam też jest napisane, że możemy złożyć zarzuty na taką decyzję. To sprawia, że decyzja z automatu jest zawieszana. Jeśli pieniądze już zostały zajęte, to ich to nie wróci, ale da potrzebny czas - dodała.

0
0
38
Podziel się
Komentarze (38)
zobacz więcej komentarzy (38)
KOMENTARZE
(38)
Sarscov2
rok temu
Dlaczego mówią do nas w obcych językch Locdown pytam dlaczego a po Polsku nie można Zakaz Wyjścia to znaczy takie to trudne.
malek
rok temu
Pod taką karą ktoś się podpisuje. Jeżeli okaże się, że nałożona uznaniowo kara spowodowała szkody, to poszkodowany powinien żądać odszkodowania od tego, kto taką karę nałożył. A takie odszkodowania mogą być znacznie wyższe niż te 30 tys. A potem bez litości egzekwować.
Kasia
rok temu
Kochani. Szara strefa i zagłodzimy bandytów
sam
rok temu
Kara administracyjna to chyba nie jest nowy wymysł? Samo istnienie jakieś KARY ADMINISTRACYJNEJ to jest kuriozum, które w DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE PRAWA nie powinno istnieć !!!!!!!!!!!!!!!
Marcin
rok temu
Na firmowym mam ,,0,,. Gotówką się rozliczam i klienci gotówką płacą. Kasa fiskalna odłączona, terminale w szafie.
...
Następna strona