Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zbuntowanym przedsiębiorcom grożą grzywny z natychmiastową wykonalnością. Co to znaczy? - Są dwie rzeczy, jedna to jest mandat, a drugie to kara administracyjna. Mandat wystawia policjant, a kara administracyjna - czyli to, co jest najgorsze - to od 5 do 30 tys. zł, co jest natychmiast wykonalne. Zanim się odwołamy, zanim sprawa trafi do sądu, może być tak, że ta kara - nałożona totalnie uznaniowo - zostanie nam na koncie zajęta - powiedziała w programie "Newsroom" adwokat Magdalena Wilk. - Nie dzieje się to błyskawicznie. Najpierw musimy otrzymać decyzję, musi upłynąć 7 dni i dopiero potem musimy liczyć się z tym, że nasze konto zostanie zajęte. Jeżeli już to nastąpi, otrzymamy druczek i tam też jest napisane, że możemy złożyć zarzuty na taką decyzję. To sprawia, że decyzja z automatu jest zawieszana. Jeśli pieniądze już zostały zajęte, to ich to nie wróci, ale da potrzebny czas - dodała.

przedsiębiorcy
38
Podziel się:
KOMENTARZE
(38)
Sarscov2
3 lata temu
Dlaczego mówią do nas w obcych językch Locdown pytam dlaczego a po Polsku nie można Zakaz Wyjścia to znaczy takie to trudne.
malek
3 lata temu
Pod taką karą ktoś się podpisuje. Jeżeli okaże się, że nałożona uznaniowo kara spowodowała szkody, to poszkodowany powinien żądać odszkodowania od tego, kto taką karę nałożył. A takie odszkodowania mogą być znacznie wyższe niż te 30 tys. A potem bez litości egzekwować.
Kasia
3 lata temu
Kochani. Szara strefa i zagłodzimy bandytów
sam
3 lata temu
Kara administracyjna to chyba nie jest nowy wymysł? Samo istnienie jakieś KARY ADMINISTRACYJNEJ to jest kuriozum, które w DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE PRAWA nie powinno istnieć !!!!!!!!!!!!!!!
Marcin
3 lata temu
Na firmowym mam ,,0,,. Gotówką się rozliczam i klienci gotówką płacą. Kasa fiskalna odłączona, terminale w szafie.
...
Następna strona