Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Praca za granicą. "Wschodnie Niemcy są uzależnione od Polaków"

Pandemia koronawirusa zamknęła granice. Polacy, którzy wyjeżdżali do pracy sezonowej, obawiają się, że teraz będzie to niemożliwe. - Niemcy zareagowali nerwowo. Szefowie wschodnich landów wręcz chcieli upominać Polskę, że ma otwierać granicę, bo Polacy są potrzebni do pracy. Wschodnie landy Niemiec są uzależnione od pracowników z Polski - powiedział w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service. - Są oferty pracy, są też wyższe pensje. Landy wschodnie się skrzyknęły, policzyły ile potrzebują osób do rolnictwa i 3-4 razy w tygodniu w Berlinie lądują samoloty z pracownikami z Rumunii. To pokazuje, jak silny jest deficyt pracowników, pokazuje też, że są w stanie dużo więcej zapłacić - dodał.

0
0
93
Podziel się
Komentarze (93)
zobacz więcej komentarzy (93)
KOMENTARZE
(93)
ela
2 lata temu
Niech zatrudnia arabow nierobow, co na zasilkach siedza i nic nie robia
rycho
2 lata temu
Panie Ratajczak to w koncu brakuje czy znalezli?. Czy panu takze cos brakuje?.
art
2 lata temu
Dewizy skończą się polskiemu rządowi i polska złotówka mocno poszybuje w dół panocki moje. Dla mnie,jako Polak ,który pracuje w Niemczech to super okazja na wymianę waluty euro na złotówki, ale z drugiej strony szkoda mi Polski, bo podskoczy deficyt i wszystko zdrożeje.
Bauer
2 lata temu
Nie brakuje rak do pracy,zglosilo sie 60 tysiecy Niemcow do pracy u Bauerow,nie polecieli po zasilki,jak Polacy!Maja Godnosc i zarabiaja na siebie sami!
Brawo
2 lata temu
To pokazuje że PiS jednak dał godność Polakom.
...
Następna strona