Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Kijek
Łukasz Kijek
|
aktualizacja

Rekordowa inflacja na Węgrzech. Ostrzeżenie dla Polski? "Sam jestem zaskoczony"

W 2023 roku inflacja na Węgrzech wyniesie 16,4 proc. i będzie zdecydowanie najwyższa w całej Unii Europejskiej. Za to wzrost gospodarczy będzie jednym z najniższych. Czy to przestroga dla Polski? - Jako RPP badaliśmy dane, bo ja także żyłem pod wpływem medialnych informacji, ostrzegających przed „czarną dziurą budżetową” w Polsce - powiedział w programie money.pl prof. Ireneusz Dąbrowski, członek Rady Polityki Pieniężnej. – Ku mojemu zaskoczeniu nic takiego się nie ziści. Dane są umiarkowane. Trzymamy dług publiczny i deficyt w twardych ryzach. W dobie podwyższonej inflacji nigdy nie ma problemu z dyscypliną budżetową, bo są dodatkowe wpływy do budżetu. Jeśli miałby się pojawić problemy, to za ok. 2 lata, gdy inflacja wróci do normy i wówczas być może trzeba będzie przedsięwziąć pewne środki. Obecnie nie widzę zagrożeń – uważa Dąbrowski.

KOMENTARZE
(68)
Adam N 1973
4 miesiące temu
@ nierozgarnięty. Przygotuj się na kolejną kadencję rządów PiS. My Polacy nie dopuścimy by Targowica wróciła do władzy. Gdyby nadal rządziła PO to inflację mielibyśmy najwyższą w Europie. Gaz i prąd 3 razy droższe. Nie byłoby Baltic Pipe. Paliwo byłoby u nas droższe niż w Niemczech, bo Orlen nie byłby już państwową firmą. Raty kredytów byłyby 4 razy większe niż są, bo stopy procentowe byłyby powyżej tej POwskiej inflacji
nierozgarnięt...
4 miesiące temu
inflacja to taki system stworzony w zakamarkach gabinetów władzy i instytucji finansowych państwa ma na celu zaspokoić bieżące braki w budżecie i być może pozwoli przetrwać jeszcze jedną kadencje. W konsekwencji prowadzi do spadku konsumpcji a co za tym idzie do spowolnienia gospodarki w efekcie czego za jakiś czas lawinowo wzrasta bezrobocie a co dalej za tym stoi narastające ubóstwo jest jedno ale tym ubóstwem będzie musiał się zająć już ktoś inny czyli następna władz która obejmie rządy po totalnej klęsce obecnie rządzących tylko że oni się z tego już z tego wymiksują umyją rączki i za cały ten bajzel będą obarczali nową władze stojąc na uboczu udając opozycje. ten system działa od wieków i wszędzie
Kasa się licz...
4 miesiące temu
Tam gdzie dyktatura tam wysoka inflacja Turcja Węgry Polska
wefef
4 miesiące temu
Nasi spece walczą z wysoką inflacją - podnoszą płace minimalne, 800+. Brawo. Sukces murowany. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Inflacja u nas 16%. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i niskooprocentowane lokaty. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Władzy i finansistom zależy żeby obywatel był ciemny finansowo, zadłużony po uszy. Czytaliście ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potrzebna? Jest o zarządzaniu pieniędzmi, budowaniu majątku. Można uniezależnić się finansowo i wyjść spod wpływu rządzących, a takie coś nie bardzo im się podoba. Ludzi z pieniędzmi trudno przekupić plusami.
Bren
4 miesiące temu
U nas będzie podobnie. Zauważcie że we wszystkich krajach rządzonych przez dyktatorów jest wysoka inflacja i ludziom żyje się ciężko.
...
Następna strona