Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Turystyczny raj wprowadzi obostrzenia dla turystów? Chcą tego sami przedsiębiorcy

29
Podziel się:

Meksyk wprowadzi obostrzenia dla turystów? To jeden z ostatnich krajów na świecie, który nie zdecydował się na taki kok. Teraz ich wprowadzenia chce… branża turystyczna.

Turystyczny raj wprowadzi obostrzenia dla turystów? Chcą tego sami przedsiębiorcy
W Meksyku przedsiębiorcy chcą wprowadzenia obostrzeń (Adobe Stock)
bECltAYB

Branża turystyczna chce obostrzeń dla turystów odwiedzających Meksyk. Od kilku tygodni wzbiera fala nowych zakażeń na COVID-19. Największe ogniska są w najpopularniejszych meksykańskich kurortach.

Meksyk jest wciąż jednym z niewielu krajów, które względem turystów nie wprowadziło żadnych znaczących obostrzeń. Przyjazd do tego kraju nie wiązał się z koniecznością odbycia kwarantanny czy okazywania jakichkolwiek zaświadczeń o szczepieniach, czy paszportów covidowych. Teraz, jak informuje portal fly4free.pl, ma to się zmienić.

Obostrzeń chce sama branża turystyczna

Za wprowadzeniem restrykcji jest sama branża turystyczna - informuje fly4free.pl. Meksyk notuje w ostatnim czasie znaczną liczbę nowych zakażeń. Dzienny przyrost oscyluje w okolicach 20 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W pełni zaczepionych jest około 27 proc. Meksykanów. Główne ogniska występują w turystycznych miejscowościach, co martwi branżę turystyczną.

bECltAYD
Zobacz także: Gowin ostrzega w sprawie budżetu Polski. Balcerowicz zabiera głos

Prezydent Meksyku nie chce obostrzeń

Choć przedsiębiorcy chcą wprowadzenia ograniczeń, to nie jest to jednoznaczne, z tym że postulaty zostaną poparte przez rządzących. Prezydent Andres Manuel Lopez Obrador jest przeciwnikiem takiego rozwiązania.

bECltAYJ

Lista rajów dla antyszczepionkowców się kurczy

Od 6 września Albania jako ostatni kraj w Europie zdecydowała się na wprowadzenie obostrzeń i obowiązku okazywania certyfikatów dotyczących szczepień, aktualnym negatywnym testem na obecność koronawirusa lub przechorowania COVID-19.

W wypadku certyfikatu szczepień, od przyjęcia ostatniej dawki preparatu do wjazdu do kraju muszą minąć co najmniej dwa tygodnie, test PCR musi zostać wykonany maksymalnie 72 godz. przed wjazdem, a badanie antygenowe nie może być starsze niż sprzed 48 godz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECltAZe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(29)
Rafal
1 tyg. temu
po co te fejk newsy?
Zygmunt
1 tyg. temu
Jako zaszczepiony czytając takie artykuły czuję satysfakcję, że postąpiłem słusznie. Szkoda tylko, że miałem zawał i mam zakrzepice. Ale co tam. Czego nie robi się dla dobra ogółu i partii. To ja wasz prol
Bronek
1 tyg. temu
Mi po szczypionce wszystko wisi nawet tam
bECltAZf
Piotr
1 tyg. temu
Nie przestraszycie świadomych ludzi. Każdy myślący nie podejmie ryzyka aby zaszczepić się preparatem bez pełnych badań o niewiadomym składzie
Mieszkaniec T...
1 tyg. temu
Ja już trzecią dawkę dostałem- po znajomościach hehe. Paszporcik mam i latam wszędzie. Czasami tylko nie mogę opuścić mego pokoju wyścielanego miękką tapetą bez klamek od wewnątrz. Moze po kolejnej mnie wypuszczą?
...
Następna strona