Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak,Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Akcyza w górę. Zdrożeje alkohol i papierosy. "Rządowi w ogóle nie chodzi o zdrowie"

Od nowego roku akcyza na alkohol i papierosy ma wzrosnąć. - To jest krok w dobrą stronę, ale trzeba mieć świadomość, że z całą pewnością nie jest to krok w interesie zdrowia publicznego, ponieważ nadal będzie różnicowany czysty alkohol zawarty w piwie, winie czy wódce - powiedział w programie "Newsroom" były szef PARPA Krzysztof Brzózka. - Pomijając już fakt, że podwyżka jest raczej symboliczna, bo w przypadku butelki wódki będzie to wzrost o około 1,20 zł, to jakaś droga jest wytyczona, chociaż ta droga jest naprawdę bardzo słaba. Bo owszem wódka 1,20 zł podwyżki, ale w przypadku puszki piwa to już jest 5 groszy. Nie wierzę, że rząd przejmuje się naszym zdrowiem w przypadku alkoholu. Informacje o tym, że cena alkoholu musi wzrosnąć, słane były przynajmniej od 6-7 lat. Nigdy Ministerstwo Finansów nie było na to otwarte - dodał.

64
Podziel się:
KOMENTARZE
(64)
Kazimierz
2 lata temu
"Rządowi w ogóle nie chodzi o zdrowie". Przecież to od dawna wiadomo. Rządowi chodzi tylko o kasę dla 'tych, którym się należy' -bo dzięki temu mają szansę wygrać kolejne wybory i uniknąć wieloletniego więzienia. Alkohol i papierosy to produkty, z których nader trudno zrezygnować (nałóg). Używający ich będą pomstować na rząd -ale pójdą po następną butelkę/paczkę, bo bez tego żyć nie umieją.
Całaprawda
2 lata temu
Dali Ci 500 zabiorą 1500, i wmówią Ci że zyskałeś.
vadz
2 lata temu
w TV mówili, że ceny spadły, a Polakom żyje się lepiej. Musztarda tańsza o 24 grosze! Ale na poważnie – kupujemy zbyt wiele rzeczy. Nowe samochody, telefony, telewizory i inne „zabawki” tracące na wartości. Ważne jest ile się zarabia, ale ważniejsze jak i ile się wydaje. Niejeden bogacz już zbankrutował przez nieumiejętne wydawanie pieniędzy. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi nauczyć radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By starali się zrobić tak, aby to pieniądze pracowały na nich, a nie oni na pieniądze.
znaffca
2 lata temu
nic nie zarobio bo ludzie popedza na mete i do ruskich na targ
w.wrona
2 lata temu
Kasiory brak. Jednak podatki i tak nie pomogą, bo niegospodarność i złodziejstwo pisdusi to studnia bez dna !
...
Następna strona