Trwa ładowanie...
bEsmJiRN

Notowania

Przejdź na

Bon turystyczny w nowej odsłonie. "Będzie miał element wsparcia prorodzinnego"

Miało być 1000 zł w postaci bonu, będzie 500 zł na dziecko. W sobotę prezydent Andrzej Duda przedstawił nową koncepcję bonu turystycznego. - Z zapowiedzi wynika, że bon jest dobrym rozwiązaniem, pozwoli wielu rodzinom wyjechać na wakacje. Skorzysta także branża turystyczna - mówiła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Jak dodała, prezydent zredefiniował cel i charakter bonu, bon będzie miał element wsparcia prorodzinnego. Dopytywana o brak kryterium dochodowego, które miało obowiązywać w pierwotnej koncepcji, gdzie bon otrzymaliby etatowcy zarabiający mniej niż 5200 zł, wstrzymywała się jednak od komentarza, zaznaczyła, że szczegóły ws. bonu przekaże prezydent Duda. [Aktualizacja:] W poniedziałek po południu w Ustce prezydent sprecyzował, że bon będzie miał formę cyfrową. Pieniądze będzie wypłacał ZUS, ale nie trafią one do rąk rodziców, jak w przypadku 500+, tylko bezpośrednio do firmy świadczącej usługi...

rozwiń
0
0
12
Podziel się
Komentarze (12)
zobacz więcej komentarzy (12)
bEsmJiRZ
KOMENTARZE
(12)
rój
rok temu
I znów prezydent obiecuje bez pokrycia, przecież nie dysponuje żadnym budżetem, to rząd zarządzi- czy tu widać tę zależność?
Janek
rok temu
Dlaczego kazdy kto jest zwolennikiem PiSu musi być kłamcą i złodziejem?
nie godzi sie...
rok temu
złodzieje
bEsmJiSr
Małgorzata 19...
rok temu
żart?! naobiecywali a teraz nawet bez słowa wyjaśnienia po prostu cisza... "było 1000plus i nima amba fatima!" to że na dzieci to dobrze ale dlaczego ludzie pracujacy maja byc gorsi albo tac co dzieci nie mają lub nie mogą miec to juz jest jawna dyskryminacja!
malina
rok temu
jak zwykle pomija się bezdzietnych, którzy pracują za minimalne wynagrodzenie i z trudem stać ich na wakacje. PIS jak zwykle próbuje kupić głosy, tylko jaka grupa społeczna da się na to nabrać?