Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obajtek może obawiać się kontroli NIK? "Cofamy się w polityce gospodarczej do czasów PRL"

- Moje wątpliwości wynikają z faktu, że to UOKIK powinien nas zabezpieczać przed takimi działaniami, które wynikają z dominującej pozycji Orlenu - powiedział w programie "Newsroom" WP Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki. - Przecież ceny paliw płynnych nie są efektem góry rynkowej na naszym rynku, są efektem decyzji politycznej pana Obajtka, który pewnie konsultuje te decyzje z panem prezesem Kaczyńskim, czyli ze światem polityki. Ja sobie nie wyobrażam, jak można było dopuścić do sytuacji, w której ceny były zawyżone, po to, żeby skompensować na koniec roku przyrost VAT-u, który wynikał poniekąd z decyzji rządowej. Takie wypowiedzi, z jakimi mamy do czynienia teraz, że musimy podnosić ceny takiego lub innego nośnika energii w efekcie decyzji UE, są często niewystarczająco uprawnione. Wynikają często z decyzji rządu i braku konkurencji na rynku. Jak można było dopuścić do sytuacji, w której próbowano połączyć Lotos z Orlenem, stworzyć...

rozwiń
0
0
268
Podziel się
Komentarze (268)
zobacz więcej komentarzy (268)
KOMENTARZE
(268)
Janek
2 miesiące temu
Pan Obajtek jest super
???
2 miesiące temu
OBAJTEK ???? to on i jego mocodawcy jeszcze nie siedzą ??? Jak to jest możliwe ??
AntyMOL+ARAMC...
2 miesiące temu
I tu mamy odpowiedź DLACZEGO PIS NIE MOŻE PRZEGRAĆ ? bo tacy jak Pan Obajtek będą ścigani (pewnie gdzieś daleko we włościach AramCo)
Bez litości
2 miesiące temu
Obajtek będzie siedział nie ma zmiłuj
Akcjonariusz
2 miesiące temu
Sorry ale nie ma I nie będzie kontroli NIK !!! To jest spółka giełdową, ma swoich akcjonariuszy i proszę niepisac nieprawdy bo jak spadną akcje Orlenu to WP będzie musiało wypłacić rekompensatę akcjonariuszom za spowodowanie paniki na giełdzie i utratę zysków !!!
...
Następna strona