Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Płaca minimalna 3 tys. zł. "Solidarność": To za mało

Rada Ministrów przyjęła propozycję płacy minimalnej w wysokości 3 tys. zł od 2022 roku. - Za mało, to wartość minimalna, o mniej nie mogło wzrosnąć. My od lat występujemy, by powiązać płacę minimalną z poziomem 50 proc. średniej krajowej. Bo to przeciętne wynagrodzenie pokazuje, jak funkcjonuje gospodarka, a płaca minimalna jest narzędziem politycznym. Niby się ją negocjuje, ale się jej nie negocjuje, bo rozdźwięk między pracownikami a pracodawcami jest tak duży, że rząd wprowadza ją własną decyzją - powiedział w programie "Newsroom WP" Marek Lewandowski, NSZZ "Solidarność". - Racjonalnym jest, aby minimalne wynagrodzenie stanowiło połowę przeciętnego wynagrodzenia. Za tym jest "Solidarność". A to są takie przepychanki, politykę powinno się eliminować z relacji pracowników z pracodawcami - dodał.

0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
Lerus
11 miesięcy temu
Ja bym jeszcze przegłosował, że cały lipiec i sierpień ma być tylko maks. 7 dni deszczowych, zakazał krótkowzroczności i łysienia osobom do 50 lat, a także opodatkował prącia męskie powyżej 17 cm, a tym poniżej wypłacał rekompensaty.
Testo
11 miesięcy temu
powinna być 10tys. Wtedy byśmy znieśli ubóstwo ustawą, nieważne że chleb po 100 zł.
ludek
11 miesięcy temu
Przecież srednia krajowa wynosi 5800. Chcą 50% (2900) dostają 3000 i jeszcze kwiczą?
Szymko
11 miesięcy temu
W takim tempie nigdy nie dogonimy zachodu z pensjami. Zagraniczne firmy mają tu tanią siłę roboczą. A Polacy jak te beduiny będziemy robić za 2200zł. Ciekaw jestem czy jakiś przedsiębiorca by za tyle robił.
Kazimierz
11 miesięcy temu
Moim zdaniem pensja minimalna powinna zapewniać minimum socjalne. Pracownik z rodziną powinien dostawać dodatek (słynne 500+), jeżeli wypłata nie zapewnia minimum rodzinie. Równocześnie powinno zostać wprowadzone prawo, że obcokrajowca wolno zatrudnić wtedy, kiedy nie ma chętnego Polaka z odpowiednimi kwalifikacjami. Byłby to pewną ochroną przed pracującymi za niskie stawki Ukraińcami (chociaż ostatnio i oni za grosze pracować już nie chcą).