Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Trudne czasy dla biznesu. Ekspert: winny brak stabilności otoczenia

- To, na co zwracają uwagę przedsiębiorcy przez ostatnie kilka lat to znaczny spadek stabilności otoczenia gospodarczego - mówi w programie "Money. To Się Liczy" ekonomista Marek Zuber. Jak wskazuje, oprócz rosnących kosztów działalności oraz trudniejszemu finansowaniu, firmy narzekają na chaos regulacyjny. Jako przykład podaje choćby ewentualne zniesienie 30-krotności składek ZUS. - Nie może być tak, że przedsiębiorca nie wie, co się wydarzy za kilka dni czy tygodni, bo otoczenie jest tak nieprzewidywalne - zwraca uwagę Zuber.

gospodarka
41
Podziel się:
KOMENTARZE
(41)
aa
5 lata temu
PiS przejada to co dawniej PO rozkradała. Niby wychodzi na jedno ale mimo wszystko pozytywniej oceniam to co robi PiS.
ADA
5 lata temu
Dziś wiesza się na tamtych ekipach koty, bo ludzie tego nie pamiętają. Nie zlikwidowano tylko dobrych zakładów. Te firmy żle funkcjonowały. Ludzie głosujący na PiS mają w głowach równoległą rzeczywistość. Tamte ekipy powodowały afery, ale teraz za PiS codziennie jakaś poważna afera. W czym jest lepiej? Że dali 500 plus i po cichu gdzie indziej to zabrali?
ciekawy
5 lata temu
w co zainwestowała Platforma i PSL
ADA
5 lata temu
Krzyczymy, że poprzedni coś rozgrabili, zniszczyli. Nie widzicie ludzie że za PiS jest to samo? Codziennie inna afera. Byłoby gorzej, tylko już nie ma czego prywatyzować. Firmy prywatne nie dadzą sobą rządzić. To im dowalają podatkami.
ADAM
5 lata temu
Gadanie, że ktoś rozwalił przemysł w Polsce jest głupie. Polska była zacofana, biedna, produkowała byle co i ledwo wiązała koniec z końcem. Pieniądze z prywatyzacji wkładano do budżetu, który wciąż się nie domykał. Największy na świecie odsetek emerytur i rencistów. Załatwione renty III grupy. Prywatyzowano i wdrażano zasady ekonomii i zanim się to udało, to musiało wiele firm upaść i się sprzedać. To normalne. I w takiej sytuacji znaleźli się nieuczciwi ludzie. Tacy byli w SLD, AWS, PO czy tacy są w PiS. Ostatnio codziennie pojawia się kolejna afera z ludźmi PiS. Nie są w niczym lepsi. To dlatego prywatyzowano, bo tylko takie zakłady są niezależne od polityki i lepiej zarządzane.
...
Następna strona