Trwa ładowanie...
bEJnSYRN
Notowania
Przejdź na

Banknot 1000 zł? Bielecki: nie tak się walczy z szarą strefą

Od nich zależy rata kredytu. Co Rada Polityki Pieniężnej powinna zrobić ze stopami procentowymi? - Ostatnie wystąpienia banku centralnego charakteryzują się tym, że albo ich nie ma, albo są trudno zrozumiałe dla obserwatorów. To również dotyczy kwestii banknotu 1000 zł i konieczności posiadania gotówki. To też wpisanie się w ogólny nasz problem i równocześnie wielką potrzebę, żeby ten, kto ma władzę, był do bólu przejrzysty, i żeby jasno było wiadomo, o co mu chodzi - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Krzysztof Bielecki, były premier i przewodniczący Rady Partnerów EY. - Ja niestety przeżyłem jeszcze te czasy, kiedy wszyscy zarabialiśmy w milionach. Dlaczego banknot 1000 zł, dlaczego nie więcej? Jeśli rząd zmierza do uszczelnienia gospodarki, żeby było jak najmniej szarej strefy, to pieniądz bezgotówkowy jest lepszy niż gotówka - podkreśla Bielecki.

0
0
16
Podziel się
Komentarze (16)
zobacz więcej komentarzy (16)
bEJnSYRZ
KOMENTARZE
(16)
Kristo
9 miesięcy temu
U mnie w firmie, tylko gotówka. Konta puste, nie używam. Wysyłam jpk z wpisanyą cyfrą "0". Nie finansuję pisu.
lop
9 miesięcy temu
no ciekawe czy w sklepie beda detalicznym z czego wydac,z 200zl,jest ciezko reszty uzyskac,a co dopiero,z 1000zl.w jednym banknocie
Nie na temat
9 miesięcy temu
Halo tu dojna zmiana jak wam się żyje ludkowie
bEJnSYSr
Stuligrosz
9 miesięcy temu
Jak nie wiadomo o co się rozchodzi to trzeba się zapytać Balcerowicza ile zer obetnie .
Bubla
9 miesięcy temu
Już byliśmy milionerami, teraz powtórka z rozrywki. A długi rosną - nasz Mateuszek z radością oświadczył, że zadłużył nas na kolejne miliardy... płakać się chce, to nasze wnuki będą płacić. Nie chcę być niewolnikiem i skazywać na to moje dzieci i wnuki.