Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pensja płatna pod stołem. "Solidarność" chce "policji pracy"

Blisko 1,5 mln Polaków wypłatę dostaje pod stołem. - Wielokrotnie podnosiliśmy temat Państwowej Inspekcji Pracy, w Niemczech, Austrii, Skandynawii wystawia tak wysokie kary, że nikt nawet tego nie próbuje. U nas to jest tak nieznaczące, że nikt nie zwraca na to uwagi - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". - Myślę, że takich wypłat pod stołem jest więcej niż 1,5 miliona. Dlatego chcemy, aby Państwowa Inspekcja Pracy dostała dwa poważne uprawnienia. Pierwsze, by inspektor mógł drogą decyzji administracyjnej zmieniać umowy cywilno-prawne w umowy o pracę. Drugie, by wzmocnić możliwość kontroli bez zapowiedzi. Musimy mieć solidną policję pracy - dodał.

06-05-2021
Tagi:
solidarność, pieniądze, pip, praca, rynek pracy, wideo, pensje, kontrole, szara strefa, związkowcy, money. to się liczy
0
0
47
Podziel się
Komentarze (47)
zobacz więcej komentarzy (47)
KOMENTARZE
(47)
Lllllollll
rok temu
Polaków ? !!! A TO DOBRE. Jedna z wiekszych firm przepakowująco-rozwożących towary w polsce, ( nazwa na "R") zatrudnia pracowników z Ukrainy, spora czesc tych pracowników właśnie dostaje wypłaty pod stołem. Pani z biura jedzie autem do Wa-wy do banku czy gdzieś i przywozi kasę w torebce !!!! Wogole w Polsce Polacy sa dyskryminowani w pracy na rzecz ukrainskich kolegów.
MKG
rok temu
"Solidarność" swoimi działaniami wykończyła polski przemysł lat 90 a teraz przyszedł czas na wykończenie wraz z rządem polskiego społeczeństwa pod pozorem działań dla jego dobra?Chyba czas najwyższy pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji!!!
Reks
rok temu
Czy pytał ktoś PRACOWNIKÓW/ZLECENIOBIORCÓW/WYKONAWCÓW, czego by chcieli? Bo może jedni by chcieli, a inni NIE.
widz
rok temu
Ależ wystarczy wszystkie rodzaje umów objąć składkami ZUS i uprawnieniami do świadczeń emerytalno-rentowych. Dlaczego cały etat tak a 1/2 i śmieciówki nie. Praca to praca. Pod stołem kuchennym to może płacić Pani Jadzia Panu Wackowi za wymianę żarówki . Przedsiębiorca kupuje narzędzia i materiały do pracy na faktury i fakturuje ich sprzedaż. Wynagrodzenie pracowników jest opodatkowanym kosztem. Pracownik na budowie np. musi być ubezpieczony czyli zatrudniony. Pracodawca potrzebuje swobody w dobieraniu pracowników i płynności w zwalnianiu kiedy ujawniają uzależnienia od alkoholu czy narkotyków bądź brak dyscypliny. KNRy są przestarzałe i jeśli inwestor wymusza ich stosowanie , należałoby dopłacać do przyjemności pracy. Największy bałagan na rynku usług robią roszczeniowi inwestorzy, którzy tną ceny jak chcą i wymuszają prace czasem prawie po kosztach. Pora się zwijać, młodych ludzi do pracy brak, praca weteranów jest za droga bo dużo wolniej pracują, a klient oczekuje cudów za taniochę. Przepisy to teoria , usługi to nie kurek w kranie sąsiadki.
shalom
rok temu
najwięcej kierowców dostaje w łapę pod stołem! Ale nie dziwię się, pełno pasożytów w urzędach żeruje na pracy ludzi, okradają ich!!!! Skarbówka, mafia w białych kitlach to jak maja nie kombinować?????
...
Następna strona