Money.pl - tag cezary kaźmierczak

2018-12-12

"Money. To się liczy". Spółki energetyczne zapłacą za droższy prąd

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Trwa konflikt w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Zarząd tłumaczy, dlaczego zwolnił wiceprezesa
2018-08-20

Trwa konflikt w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Zarząd tłumaczy, dlaczego zwolnił wiceprezesa

„Nie mamy prawa nadużywać zaufania naszych członków i wypłacać wynagrodzenia osobie nie wywiązującej się należycie ze swojej pracy, a zgłaszającej jedynie rosnące i agresywne roszczenia finansowe.” – napisał zarząd ZPiP w oświadczeniu przesłanym do mediów. Były wiceprezes, Tomasz Pruszczyński, twierdzi że został zwolniony bezprawnie.

Robert Gwiazdowski wraca do Rady Nadzorczej ZUS
2018-07-13

Robert Gwiazdowski wraca do Rady Nadzorczej ZUS

Robert Gwiazdowski, przewodniczący rady nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, trafi do rady nadzorczej ZUS. Będzie to dla niego powrót do organów nadzoru państwowego giganta po latach.

Drastyczne podatki w Polsce. Kaźmierczak:
2018-04-17

Drastyczne podatki w Polsce. Kaźmierczak: "nawet mafia brała mniej"

- Ci ludzie byli i są drastycznie opodatkowani - powiedział o małych przedsiębiorcach Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Dla porównania w programie "Money. To się liczy" wskazał, że mafia nowojorska brała 1 proc. od kontraktów powyżej miliona dolarów, natomiast w Polsce rząd przez lata pobierał 70 proc. od przychodu łącznie z ZUS. - To pokazuje skalę tego rabunku, a takich ludzi w Polsce jest 300 tysięcy - dodał.

2018-04-17

"Money. To się liczy". Absurdalne przepisy w Polsce oraz odszkodowania za opóźniony lot

Pierwszym gościem "Money. To się liczy" jest Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Porozmawiamy z nim o nowych planach premiera Morawieckiego, a także dowiemy się, po co ZPP tworzy listę absurdów prawnych. W drugiej części programu gościem jest Eugene Lonski z AirHelp, który wyjaśni, co należy zrobić, gdy nasz lot zostanie opóźniony lub odwołany.

Rzecznik MSP
2018-02-17

Rzecznik MSP "z siedzibą na Syberii". Cezary Kaźmierczak ostro o pomyśle minister Emilewicz

"Chcą usunąć rzecznika i przenieść na Syberię" - twierdzi Cezary Kaźmierczak. Powołanie rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców zakłada Konstytucja Biznesu. Największe oburzenie wzbudza jednak propozycja ulokowania jego siedziby poza Warszawą.

Akcyza na e-papierosy uśmierci legalny rynek. Wzrosną też ceny
2017-07-17

Akcyza na e-papierosy uśmierci legalny rynek. Wzrosną też ceny

Polski rynek płynów do papierosów elektronicznych to około 240 tys. litrów o łącznej wartości około 200 milionów złotych.

Akcyza rozłoży e-papierosy? Ceny wzrosną dwukrotnie
2017-07-05

Akcyza rozłoży e-papierosy? Ceny wzrosną dwukrotnie

Obłożenie płynów do papierosów elektronicznych akcyzą może spowodować dwu, albo nawet czterokrotny wzrost ich cen - przestrzega Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zmiana nastrojów przedsiębiorców. Mówią już o 5 proc. wzrostu PKB
2017-06-28

Zmiana nastrojów przedsiębiorców. Mówią już o 5 proc. wzrostu PKB

- To ostre odwrócenie trendu. Być może też odreagowanie na propagandę, która głosiła, że krowy przestaną dawać mleko i kamienie wołać będą pod rządami PiS - tak Cezary Kaźmierczak, szef ZPP, komentuje wyniki najnowszego Busometru - badania koniunktury gospodarczej wśród przedsiębiorców.

Cezary Kaźmierczak krytykuje ministra.
2017-05-15

Cezary Kaźmierczak krytykuje ministra. "Taksówka dla taksówkarza! Adamczyk dla Adamczyka! Pasta do butów"

- PiS rusza z projektem "Taksówka dla taksówkarza". Nie dla pasażera. Po "Aptece dla Aptekarza", a nie dla pacjenta, jest to kolejny punkt realizacji słynnego programu Kononowicza "Żeby nie było niczego!" - nabija się Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Kaźmierczak krytykuje pomysł Ministerstwa Infrastruktury, by kierowcy taksówek i przewozu osób mieli odpowiednią licencję. Zmiany dotkną też polskich kierowców Ubera.