Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Niemcy wygasili elektrownie atomowe. Ekspert mówi, co stało się już pierwszej nocy

- Niemcy poradzą sobie z zastąpieniem atomu - ocenił w programie "Newsroom" WP Jakub Wiech, redaktor naczelny portalu Energetyka24.com. - Jednak w pierwszej dobie po wyłączeniu elektrowni atomowej, co było nieco zabawne, ratowali się importem energii z Francji i z Polski. Było to dosyć znamienne, że już pierwszej nocy po rezygnacji z atomu, Niemcy musieli się w ten sposób zaopatrywać w moc. Na pewno część tych mocy atomowych, które zostały w Niemczech wygaszone, będzie kompensowane paliwami kopalnymi, co odbije się negatywnie na niemieckich emisjach a także na całym europejskim rynku energii. Te trzy ostatnie elektrownie atomowe, które wygasili w ostatnim czasie Niemcy produkowały w ubiegłym roku więcej energii niż 60 proc. niemieckiego parku w fotowoltaice. Atom ma bardzo wysoki współczynnik wykorzystania mocy zainstalowanej w okolicach 90 proc. OZE mają ten współczynnik na poziomie 11 proc. Energetyka jądrowa zyskuje w Europie coraz większe rzesze...

rozwiń
KOMENTARZE
(323)
Green
rok temu
Elektrownie jądrowe są nie opłacalne,zwłaszcza dla Polski. Po pierwsze paliwo jądrowe kosztuje,po drugie odpady radioaktywne to również ogromne koszty związane z zatruwaniem środowiska. Kolejna sprawa,to sam zakup i pomoc w budowie po przez firme,która jest na skraju bankructwa,która jest nie rentowna oraz nie wywiązała się pewnych zamówień. Ceny Energii będą zależne od amerykańskich firm,pewnie i marż też. Zamiast koszty dystrybucji zmniejszyć,to będą coraz to większe. Po to Morawiecki chce atomu w Polsce,aby płacić swoim kolegą z Wallstreet haracz,oraz pomóc firmie wyjść na prostą,zamiast inwestować w potencjał polski,rozbudowując sieci energetyczne i je modernizując na plus. Panele,pompy i inne generatory emergi powodują niezależność od korporacji. Polacy wymyślili nowe technologie,które powodują, że panele są bardzo wydajne i trwalsze,oraz koszt produkcji o wiele tanszczy. Dlaczego w to nie jest pokładany potencjał?
Janek Leszek
rok temu
Z nieznanych przyczyn pomija się temat elektrowni wodnych. Elektrownie wodne to nie tylko czysta, odnawialna energia elektryczna ale także gospodarka zasobami wody. Ochrona przed powodziami a także przed skutkami suszy. Drugim pomijanym tematem jest budowa małych lokalnych elektrowni wykorzystujących lokalne surowce energetyczne.
Ha ha ha ha
rok temu
Wyłączyli elektrownie i teraz będą palić węglem. Kazali Polsce zamknąć kopalnie, wykupią je za bezcen od opizycji a nas będą gnębić o zielony lad. Gazoportu też nie będą budować bo na pewno potajemnie biorą gaz od Putina.
Mądrze
rok temu
Najlepsza, stabilna, najtańsza i bezpieczna energia jest z elektrowni wiatrowych, a elektrownie atomowe stanowią zagrożenie że mogą być zaatakowane i zużywają ogromne ilości wody. Bezpowrotnie niszczą środowisko.
Zorro
rok temu
Wygasić to mało. Trzeba te elektrownie rozebrać i zrównać z ziemią. Za kilka lat potomkowie SS-manów będą błagać o każdy kW.
...
Następna strona