Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solidarność: "nie można zmusić pracownika do urlopu"

- Część pracodawców może chcieć wykorzystać tę tarczę 3.0, żeby zrobić sobie porządek w firmie. A przecież nie wszystkie firmy mają kłopoty – powiedział w programie specjalnym Wirtualnej Polski Marek Lewandowski z NSZZ "Solidarność". Jak mówił, nowa wersja tzw. tarczy antykryzysowej likwiduje mechanizm współpracy między związkami zawodowymi a pracodawcą. - Daje pracodawcy pełne, nieograniczone prawo do zwalniania bez względu na to, czy sytuacja go do tego zmusza, czy nie – powiedział Lewandowski. Podkreślał też, że strona związkowa nie akceptuje zapisu, który pozwala pracodawcy zmusić pracownika do wzięcia połowy przysługującego mu urlopu.

0
0
66
Podziel się
Komentarze (66)
zobacz więcej komentarzy (66)
KOMENTARZE
(66)
jurcio159
2 lata temu
Solidarności już dawno nie ma .
rasz
2 lata temu
dosyć ględzenia tej solidarności
sowa
2 lata temu
DAWNO PISAŁEM , ŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE POWINNY BYC POZA STRUKTURAMI ZAKŁADÓW , STWORZYĆ ZWIĄZKI BRANŻOWE ALE NIE OPŁACANE PRZEZ ZAKŁADY TYLKO ZE SKŁADEK ZWIĄZKOWCÓW TAK JAK W INNYCH KRAJACH A NIE ZWIĄZKOWIEC SIEDZI NA ETACIE W ZAKŁADZIE I CHWALI SIĘ ILE TO LAT PRZEPRACOWAŁ .
a ile
2 lata temu
ten związkowiec zarabia, zwolnić związkowców i będą pieniądze , darmozjady do roboty
KujdaNie Bujd...
2 lata temu
A tak im PeŁo niedobrze za Tfuska...copki peruwiańskie i nos pinokia przyklejali...hahaha...puścił was w maliny frajerzy co? prawdziwy Pinokio i Duduś...tyle macie do powiedzenia co oni przed kulawym brylantem...
...
Następna strona