Trwa ładowanie...
bEpYSmRN

Notowania

Przejdź na

Szkoła wróci we wrześniu? Szumowski: to gdybanie, ale jest szansa

Ten rok szkolny uczniowie zakończą zdalnie, ale czy wrócą do szkół we wrześniu? - To gdybanie na tak długi okres. Jeśli będziemy mieli trend, jaki mam w tej chwili, jest szansa, że wrócą do szkół. Natomiast to jest epidemia, która jest pierwszy raz na świecie i nie wiemy jak się będzie rozwijała, każdy wariant musimy rozważyć - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" minister zdrowia Łukasz Szumowski. - W tej chwili nie planujemy zdalnego nauczania od września, plan jest taki, że dzieci wracają, ale epidemia jest nieprzewidywalna - dodał.

0
0
13
Podziel się
Komentarze (13)
zobacz więcej komentarzy (13)
bEpYSmRZ
KOMENTARZE
(13)
pat 16
rok temu
Efekt jest taki , że już od samego rana młodzież w grupkach się szwenda po ulicach . Powypuszczali ich z ośrodków opiekuńczo - wychowawczych a ci z nudów dewastują szczególnie w godzinach nocnych okolicę . Zastanawiam się czy ci rodzice nie widzą , że takiego 15-16 latka nie ma w domu o godz. 2-3 w nocy ?!!! Co to za nadzór ze strony rodziców ?! Jak można takim opiekunom powierzyć odpowiedzialność za swoje dziecko ?!!!
Antycebulak
rok temu
Jesli dzieci nie pojda do szkoly to albo ja albo zona napewno straci prace inaczej sie nie da . My 8 latka nie zostawimy samego w domu
lekcje on-lin...
rok temu
Jak będzie wyglądać edukacja on-line np. JEDNOCZEŚNIE dwójki dzieci w jednym pokoju. Już są jakieś plany, by wszystkie lekcje odbywały się według planów zajęć szkolnych i obowiazkowo on-line. Kto dołoży pokoi w małych mieszkaniach? Kto doda komputerów, żeby wystarczyło dla każdego dziecka do codziennej nauki on-line trwającej ok. 4-6 godz./dzień. Kto zapłaci za wizyty u lekarzy i odda zdrowe oczy, kręgosłupy. Małe dzieci uczące się od podstaw będą do monitora przytykać zeszyciki a nauczyciel to samo (kartki A4 z mazakiem), żeby pokazać zapisane literki, wyrazy, zdania. Małemu dziecku trzeba poprawnie napisać i pokazać odręczne pismo. I trzeba wynająć opiekunkę do mniejszych dzieci, gdy zabraknie dziadka, cioci i rodzica (rodzice raczej będą chcieć pracować, żeby mieć pracę...).
bEpYSmSr
Miki
rok temu
A ja się boje, tego że jak dzieci wrócą do szkół, to dopiero wtedy się zacznie horror. Długo czekałam na dzieci i nie chciałabym aby im się coś stało. Uważam, że pierwszy jesienno- zimowy semestr powinien być na zdalnym nauczaniu, tylko udoskonalonym dla bezpieczeństwa wszystkich. Takie jest moje zdanie i lekarzy z którymi rozmawiam i mimo zapewne hejtu na mnie, zdania nie zmienia. Dzieci nigdy nie będą przestrzegać żadnych norm higienicznych, dorosłym jest cieżko a co dopiero w szkole w takim skupisku, dzieciom. Lekarze, urzędy pracują na pół gwizdka w okrojonym składzie a ktoś chce ryzykować dziećmi i ich rodzinami!!!! Mam, naszczeście dzieci w takim wieku, że samodzielnie się uczą w domu a ja mogę iść do pracy, więc mi taka opcja pasuje.
Ania
rok temu
Dzieci nie chorują na Covid-19! więc nie ma powodu trzymać ich w domu! ponad 10tyś. dzieci już zniknęło z systemu. Pytanie Komu zależy na tym abyśmy mieli niedokształcone dzieci?