Trwa ładowanie...
bDyGdzrF

Notowania

Geopolityka – Wszystkie wiadomości

26
15.02.2020 21:08

WOJNA HANDLOWA USA-CHINY
 / 
Znów ostro między USA a Chinami. Zgrzyt na szczycie w Monachium

Kiedy już wydawało się, że stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Chinami mogą wyjść na prostą okazało się, że oba kraje są bardzo dalekie nawet nie do przyjaźni a po prostu poprawnych i spokojnych relacji. Amerykanie zarzucają Chińczykom nikczemność, a ci odgryzają się, że Stany mają kompleksy i nie są w stanie zaakceptować sukcesu kraju socjalistycznego.

43
15.02.2020 19:59

GOSPODARKA
 / 
Miliard dolarów na energetykę w Europie Wschodniej. Ważna deklaracja USA

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapowiedział wsparcie finansowe dla projektów inicjatywy Trójmorza. To bardzo ważna deklaracja – cieszy się szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz.

101
26.12.2019 8:42

ENERGETYKA
 / 
Nord Stream 2 opóźni się o kilka miesięcy. Putin zabrał głos

Prezydent Rosji Władimir Putin przyznaje, że budowa gazociągu Nord Stream 2 opóźni się o kilka miesięcy. To przez amerykańskie sankcje, które spowodowały, że ze współpracy przy układaniu rur wycofała się szwajcarsko-holenderska spółka. Rosjanie chcą dokończyć samodzielnie.

09.10.2019 10:03

GEOPOLITYKA
 / 
Gazociąg OPAL. W Rosji jest wiara w większe wykorzystanie gazociągu

Minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak powiedział we wtorek, że - w jego ocenie - procedury prawne doprowadzą do tego, iż gazociąg OPAL będzie mógł być w pełni wykorzystywany. Jak podkreślił, ograniczenie wykorzystania gazociągu nosi znamiona decyzji politycznej.