Trwa ładowanie...
bEUywDfV
Notowania
Przejdź na

Polak na home office. "Inspektorzy pracy mogą odwiedzić nas w domach"

- Najważniejsze, aby pracownik, który wykonuje pracę zdalną, jeśli będzie miał zastrzeżenia co do norm bezpieczeństwa i higieny pracy, zgłosił się do pracodawcy. Jeśli pracodawca będzie głuchy na prośby, to Inspekcja Pracy będzie miała takie kompetencje, aby przeprowadzać kontrole w mieszkaniach, gdzie odbywa się home office. Takie kontrole ruszą w tym tygodniu i będą odbywały się na prośbę samych pracowników. Inspekcja prosi o imienną listę pracowników, którzy pracują zdalnie i na tej podstawie ma przeprowadzać kontrole. Z drugiej strony, musimy pamiętać, że jesteśmy w czasie pandemii, dlatego jeśli ktoś uważa, że jego prawa nie są naruszane, i nie chce takiego inspektora wpuścić, to może odmówić kontroli – mówił w programie "Money. To się liczy" adwokat Piotr Walczak.

0
0
123
Podziel się
Komentarze (123)
zobacz więcej komentarzy (123)
bEUywDgh
KOMENTARZE
(123)
Mmpol
rok temu
Naklejamy na drzwi covid 19 kwarantanna i niech włażą....
Pracownik
rok temu
Na wniosek pracownika, jeżeli pracodawca nie odpowie na zastrzeżenia pracownika w kwestii norm bezpieczeństwa i higieny pracy, może zgłosić się do PIP-y. Chyba kogoś pogięło, w domu za bezpieczeństwo i higienę odpowiada domownik. Jeżeli nie podoba się pracownikowi to może pracować w biurze. Jaki wpływ ma kierownik na to czy pracownik przestrzega przepisów o których mowa w domu, jeżeli na ogół nie przestrzega ich w pracy. Chory kraj i rozumy skorodowane nieróbstwem.
hehehehehehe
rok temu
Ludy nie egzaltujta się. Nikt wam po domach chodził nie będzie, chyba, że sami urzędnika zaprosicie. Myślicie, że urzędnik ciekawy albo nie ma co robić, tylko wam po domach łazić? :)))
bEUywDgz
leszek
rok temu
Jak przyjdzie dobra pip dlaczego nie,może mnie nawet zrewidować a ja rozbiorę się do naga , w domu wolno.
jojobe
rok temu
a jesli pracuje po 15, to i pipe pogonia NA NOCKE?
...
Następna strona