Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracownicy z zagranicy jedynym ratunkiem? Brakuje rąk do pracy

W Polsce w wieku zawodach nie ma komu pracować, jest nas za mało. Ratunkiem są imigranci zarobkowi? - Na razie te kierunki bliskie nam są bezpieczniejsze. To nie tylko kwestia Ukrainy, ale i Białorusi. Widzimy również dużą grupę migrantów z Wietnamu. Myślę, że akceptacja dla tego, że nasz rynek pracy zasilają cudzoziemcy jest coraz większa, automatycznie łatwiej będzie zachęcać cudzoziemców coraz większej grupy krajów do przyjeżdżania do pracy w Polsce - powiedziała w programie "Money. To się liczy" dr hab. Agnieszka Chłoń Domińczak, dyrektor Instytutu Statystyki i Demografii SGH. - Ci, którzy przyjeżdżają, raczej uzupełniają lukę, niż zabierają pracę innym. W urzędach pracy nie widać gwałtownego wzrostu bezrobocia, nawet w dobie pandemii praca jest stabilna. Pracodawcy utrzymują miejsca pracy, bo wiedzą jak trudno w dzisiejszych czasach jest znaleźć pracowników - dodała.

0
0
127
Podziel się
Komentarze (127)
zobacz więcej komentarzy (127)
KOMENTARZE
(127)
PR1
rok temu
Nie ma godziwej umowy o pracę i płacy za pracę to i nie ma chętnych do pracy. Nie ważne z jakiego regionu świata sobie ich ściągnięcie bo jak zaczną pracować i ponosić koszty życia w Polsce to szybko z tej pracy zrezygnują i uciekną. Bez rąk do pracy firmy i przedsiębiorstwa daleko nie zajadą więc może trzeba zacząć myśleć realnie i dostosować płacę w firmie do oczekiwań płacowych pracowników i rynku pracy w Europie na podobnych stanowiskach.
Desperato
2 lata temu
O czym tutaj piszecie. Pensyjki głodowe 2-3 tysi rządowe podwyżki jedna za druga zmuszają nas do emigracji za chlebem. Zastosujcie w praktyce warszawska średnią placowa na cala Polskę to nie będziemy musieli szukać pracy za granicami kraju.
Racjonalista
2 lata temu
Dajcie spokój pracodawcą. Większość piszących nie zna zasad ekonomii i nie wspominając, że ludzie nie wiedzą co to jest brutto i netto... W szkole wielokrotnie mówili, że normalnie zacznie być dopiero za naszych dzieci i wnuków. W obecnej sytuacji wiele osób zostało wychowanych za poprzedniego systemu i wygląda, to u nas jak wygląda. Co do pensji każdy jest kowalem własnwego losu.
der
2 lata temu
trzeba zabić więcej Polaków wtedy będzie można ściągnąć więcej ukraińców -proponuję z Wołynia
dddasss
2 lata temu
powiem jedno propaganda teraz jest większa jak w rosji 7% jest stopa bezrobocia a tu piszą że brak chętnych do pracy mało tego jeszcze ciągłe zamykania lockdawny tak brakuje może pielęgniarek ale nie ludzi do pracy jeszcze jedno co brakuje to godnej płacy
...
Następna strona